Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şakacı yankesici

  Hürriyet Haber
  26 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 26 Mart 1999 - 00:01

  Bir yolcunun cebinden para çalmaya çalışırken yakalanan Gülbahar mahkemedeki savunmasında ‘‘Otobüse bindiğimde ön tarafta bulunan polis beni tuttu ve elimi vatandaşın birinin cebine soktu, ben suçsuzum’’ dedi. Sözkonusu paranın az olmasını gözönüne alan hakim, yankesiciyi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

  Fatih - Belediye otobüsünde bir yolcunun cebinden para çalmaya çalışırken fark edilerek tekme tokat dövülen Osman Gülbahar, önceki gün çıkartıldığı mahkemede suçlamaları reddetti. Gülbahar, olay sırasında alkollü olduğunu belirterek, ‘‘Otobüse bindiğimde ön tarafta bulunan polis beni tuttu ve elimi vatandaşın birinin cebine soktu. Ben suçsuzum’’dedi.

  Şehnemini'de önceki gün meydana gelen olaydan sonra yakalanıp gözaltına alınan Gülbahar, hakkındaki soruşturmanın tamamlanmasından sonra dün adliyeye sevk edildi. Savcı tarafından ifadesi alındıktan sonra tutuklanması istemiyle nöbetçi Fatih 1.Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen Gülbahar, geçimini Çarşamba Semt Pazarı'nda esnaflık yaparak sağladığını söyledi. Daha önce yaralama suçundan 15 ay hapis yattığını, bugüne kadar hiç hırsızlık yapmadığını belirtti.

  Olay günü içkili olduğunu vurgulayan Gülbahar, ‘‘Otobüsteki polis beni tutarak, elimi birinin cebine soktu. Bu sırada beni yakaladılar. Polisin bana tekme atmasıyla yere düştüm. Yolcular ve başka polisler gelip bana dayak attı, sonra karakola götürüldüm’’ diye konuştu.

  Karakolda da dayak yediğini iddia eden Osman Gülbahar, ‘‘Tek suçum sarhoş olmaktı. Ben şeker hastasıyım, her tarafım ağrıyor, kaburgalarım da kırılmış olabilir. Beni doktora götürmediler’’ dedi.

  Hakim, Gülbahar'ın duruşmaları takip edeceğini söylemesini ve çalmaya çalıştığı miktarın az olmasını dikkate alarak tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı