TEKİRDAĞ HABERLERİ

Saka Avcılarına Göz Açtırılmıyor

IHA
27.10.2015 - 11:14Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ ORMAN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI AV KORUMA VE KONTROL EKİPLERİ TARAFINDAN, TEKİRDAĞ SINIRLARI İÇERİSİNDE YAPILAN DENETİMLERDE; SAKA KUŞU YAKALAMAK İÇİN HAZIRLANDIĞI TESPİT EDİLEN DÜZENEKLER İLE KAFES İÇERİSİNDE BULUNAN SAKALARA EL KONULDU.

IHA

Orman ve Su İşleri Tekirdağ Şube Müdürlüğüne bağlı Av Koruma ve Kontrol Ekipleri saka avcılarına göz açtırmıyor.
Orman ve Su İşleri Tekirdağ Şube Müdürlüğü ekipleri, Uluslararası Bern Sözleşmesi ile koruma altına alınmış olan Saka kuşunu avlamak isteyenlere yönelik denetimlerini sürdürüyor. Ekipler tarafından, Tekirdağ sınırları içerisinde yapılan denetimlerde, Saka kuşu yakalamak için hazırlandığı tespit edilen düzenekler ile kafes içerisinde bulunan sakalara el konuldu.
Öte yandan, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa göre koruma altındaki kuş türlerinin avlanması, alınması, beslenmesi ve satılmasının yasak olduğu, bu yasaklara uymayan kişiler hakkında idari yaptırım uygulanacağı belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Saka Avcılarına Göz Açtırılmıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saka Avcılarına Göz Açtırılmıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı