GAZİANTEP HABERLERİ

Sait Günel'in sergisine yoğun ilgi

DHA
28.03.2016 - 14:31Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te, Ressam Sait Günel'in, Gaziantep Sanko Sanat Galerisi'nde açtığı kişisel resim sergisi, 1 Nisan'a kadar gezilebilecek. Sergisi büyük ilgi gören Günel, ilk defa Gaziantep'e geldiğini belirterek, kendisini davet eden Sanko'ya teşekkür etti.

Resimlerinde desen yapma alışkanlığının olmadığını, resim yaparken her şeyin resme hizmet etmesi gerektiğini kaydeden Günel, soyutlamayı çok sevdiğine vurgu yaptı. 'Resimde desen, kompozisyon ve bakış açısı çok önemlidir. Ressam çok disiplinli ve güçlü hayal gücü olmalı. Bizim beyaz renk boyamız yok. Beyaz rengi kağıttan kullanıyorum. Resmin nereye gittiğini bilmeniz lazım' diyen Günel, resim yapmanın kendisi için yaşamak, nefes almak ve tutku olduğuna dikkati çekti.

Her şeyini resim yapmaya borçlu olduğunu anlatan Günel, ressamlığın riskli ama yapılmayacak bir iş olmadığının altını çizdi.

Yurtiçi ve yurtdışında 40 yıldan beri yüzlerce kişisel sergi açtığını ve karma sergilere katıldığını vurgulayan Günel, “Sanko Sanat Galerisi'nde sergilenen 15 eserimde akrilik ve yağlı boya kullandım. Sulu boya tekniğinden gelen ressamım. Sulu boya hızlı düşünmeyi gerektiriyor. İnsanlık iki tekerle dünyayı fethediyor. Renk yok, yansıma vardır. Resim yapmak bilime yakın olmak demektir" şeklinde konuştu.

Günel'in sergisi, Sanko Sanat Galerisi'nde 1 Nisan'a kadar her gün 10.00 - 22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Sait Günel'in sergisine yoğun ilgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sait Günel'in sergisine yoğun ilgi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı