« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saim'le onurlandık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalyalı genç boksör Milli Takım kadrosunda

Samsun'daki Türkiye Şampiyonası'nda bütün rakiplerini yenerek birincilik kürsüsüne çıkan 17 yaşındaki Saim Tunaboylu, şimdi Dünya Şampiyonası 2000'de ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyor.

VURDUĞUNU DEVİRİYOR

Tunaboylu, İzmir'deki Milli Takım kampında şimdi Dünya Şampiyonası 2000'e hazırlanıyor.

Demir yumruk

Samsun'da yapılan Gençler Türkiye Şampiyonası'nda Antalya Gençlik ve Spor Kulübü adına katılan Saim Tunaboylu, ringde fırtına gibi esti ve 4 rakibini de yenerek finale kaldı. Finalde, Türkiye Şampiyonluğu için favori gösterilen rakibi Yakup Güler'i de 4-3 yenen genç boksör, birincilik kürsüsüne çıkarak boksta yıllar sonra Antalya'ya altın madalya getirdi.

Milli Takım'da

Antalyalı genç boksör, Dünya Şampiyonası'na hazırlık amacıyla İzmir'de yapılacak Milli Takım kampına çağırıldı. Dün kampa katılan 17 yaşındaki Tunaboylu, Dünya Şampiyonası 2000'de ülkemizi temsil edecek. Tunaboylu, 52 ilden 170 sporcunun katıldığı şampiyonada birinci olup Milli Takım'a seçilmesinden duyduğu mutluluğu sözlerle ifade edemeyeceğini söyledi.

Rüyada gibiyim

Daha önce de 2 kez Türkiye Şampiyonu olmanın sevincini yaşayan Tunaboylu, bu başarısında antrenör Cengiz Memedov'un büyük katkısı olduğunu belirterek, ‘‘1994 yılında minikler, 1999'da ise yıldızlarda Türkiye Şampiyonu olmuştum. Ancak Samsun'daki başarım beni Milli Takım'a taşıdı. Şimdi hedefim, Dünya Şampiyonası'nda istiklal marşımızı çaldırmak’’ dedi.

Memedov'un öğrencisi

Antalya bölge boks antrenörü Cengiz Memedov'un öğrencisi olan Saim Tunaboylu, minikler ve yıldızlardan sonra gençlerde de Türkiye Şampiyonu olup üçüncü kez Antalya'ya altınz madalya getirdi. Tunaboylu, ‘‘Başarımı, antrenörüm Cengiz Memedov'a borçluyum’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz