Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saidou'ya PSG talip

Ünlü Fransız kulübünün temsilcileri Trabzonspor maçında izledikleri G.Saraylı futbolcu için kesin kararını verdi; "Gelecek sezon Paris'te forma giyecek."

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Transfer listesinde

Galatasaray'da geçen sezon ortasında kiralık gönderilen, sezon başında kampa alınmayan Saidou Cimbom'dan gönderilecekken kalıp baştacı oldu. Kamerunlu futbolcu G.Saray'da kalmakla da yetinmedi sergilediği futbolla Fransa'nın Paris Saint Germain Kulübü'nün de transfer listesine girdi. PSG, Kamerunlu'yu gelecek sezon kadrosuna katmak istediğini belirterek görüşmelere başladı.

Gereken yapılacak

Fransa'nın ünlü takımlarında Paris Saint Germain yardımcı antrenörü ve yöneticisi, Saidou'nun menajeri Abdullah Kılınç ile birlikte Kamerunlu futbolcuyu Galatasaray-Trabzonspor maçında izledi. PSG temsilcisi, Ali Sami Yen Stadı'ndaki maç sonrası da kararını verdi; "Saidou yeni sezonda Paris Saint Germain'de olmalı. Bunun için gereken neyse yerine getirilmeli."

Peşini bırakmıyorlar

Kamerun Milli Takımı'nın değişmez oyuncusu olan Saidou'nun G.Saray'da da formasının garantiye almasının sevindirici olduğunu belirten menajer Abdullah Kılınç şöyle dedi: "Paris Saint Germanin sezon başında bu yana Saidou ile ilgileniyor. Fransız yöneticiler Trabzonspor maçında Saidou daha yakından izlemek için gelmişlerdi. Zaten bugüne kadar fikir sahibiydiler.

Amatör gibi davrandılar

Kesin kararlarını verdiler. Saidou'yu önümüzdeki sezonda takımlarında görmek istiyorlar. Saidou geçen sezon ve bu sezonun başında bir hayli üzüntülü günler yaşadı. O günleri tekrar yaşamak istemiyoruz. Ona bir amatör futbolcu gibi davrandılar. Yollamak için çare aradılar, ama bu işi bilen bazı kişiler, engelledi. Bu sezon futbolcumuzu üzmeden işini erken bitirmek istiyoruz."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler