Gündem Haberleri

  Sahtekár suçüstü

  Hürriyet Haber
  09.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da, yüzlerine maske takarak kendilerini lösemi hastası gibi gösterip, dilenen sahtekárlar ortaya çıktı.

  Türkiye çapında düzenlenen kampanya ile kendisine kemik iliği aranan Dr. Oktar Babuna'nın hastalığı lösemi, dilenciler için yeni bir ‘duygu sömürü’ aracı oldu. İstanbul'un Taksim ve Şişli semtlerinde sıkça rastlanan özellikle çocuk dilenciler, yüzlerine, lösemili hastaların taktıkları maskeleri takarak dilenmeye başladılar.

  Bazıları hastaymış

  Kendilerine ‘‘Gerçekten lösemi hastası mısınız’’ diye sorulan bu dilencilerden bazıları ‘‘Evet’’ demekle yetinirken bazıları ise yanıt vermiyor. Fındıkzade'de Hürriyet objektifine yakalanan maskeli bir dilenci de kendisiyle konuşmak istendiğinde kaçmaya çalıştı.

  Kampanya teklifi

  Gerçekten lösemi hastası olup olmadığına yönelik soruya ‘‘Sana ne’’ diye karşılık veren dilenci, ‘‘Hastaysan senin için kampanya düzenleyelim’’ sözlerine de aldırmadı. Yüzünde maskeyle dilenen çocukların çoğunun saçlarının lösemi tedavisi görenler gibi kısa değil. Bu da dilenen çocukların gerçekten lösemi hastası olmadığını düşündü-rüyor. Ama sorunun yanıtını dilenen ya da dilendirenden başka kimse bilmiyor.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı