« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sahtekár ikizler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Güney Afrika'nın en büyük maratonunda müthiş bir sahtekarlık yaşandı. Maratonu kazanan atletin, koşunun yarısında ikiziyle yer değiştirdiği saptandı.

Olay, Johannesburg Kenti'ndeki 90 kilometrelik, dünyanın en zorlu maratonu olarak bilinen Yoldaşlık Maratonu'nda meydana geldi. 14 bin atletin katıldığı, 10 altın madalyanın verildiği maratonda, 21 yaşındaki Sergio Motsoeneng dokuzuncu olarak ipi göğüsledi ve altın madalyanın yanısıra, 500 milyon liralık ödüle hak kazandı.

Atletler itiraz etti

Ancak Sergio'nun kazanması herkesi şaşırttı. Özellikle maratonda 17'nci olan atlet ‘‘Daha yarı yolda Sergio benim çok gerimdeydi. Beni geçtiğini hiç görmedim, çok tuhaf’’ diyerek itiraz ettiyse de bir sonuç elde edemedi. Ancak yarıştan günler sonra maratonda çekilen fotoğraflar ortaya çıktı.

Kol saatleri ele verdi

Fotoğrafların birinde Sergio, sağ kolunda pembe renkte bir kol saatiyle, diğer fotoğrafta ise sol kolunda sarı renkte bir kol saatiyle görülüyor. Bunun üzerine şüpheye düşen jüri, atleti sorguya aldı. Sergio ‘‘Maratonun yarısında yerime ikizim Arnold devam etti. Üstümüzdekileri tuvalette değiştirdik’’ diyerek her şeyi itiraf etti. Madalya ve ödülü geri alınan Sergio, hakkında dava açıldı.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler