Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Sahte vali hesabıyla okul tatili

  DHA
  08 Ocak 2015 - 13:01Son Güncelleme : 08 Ocak 2015 - 13:03

  Sosyal medyayı yoğun biçimde kullanan, kentte ilk ve orta dereceli okulların kar yüzünden tatil edildiğini iki kez twitter’daki hesabından duyuran Kayseri Valisi Orhan Düzgün adına iki sahte hesap açıldı. Vali Düzgün, sahte hesaplara itibar edilmemesi konusunda takipçilerini uyardı.

  Yoğun kar yağışı sonrasında ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini salı ve çarşamba geceleri twitter hesabından duyuran Vali Orhan Düzgün adına dün gece ‘Orhan DuzgunV’ ve ‘OorhanDuzgun’ kullanıcı adlarıyla dün gece sahte hesaplar açılarak, okulların tatil olmasıyla ilgili yanıltıcı bilgiler verildi. Bu mesajlar üzerine vatandaşların yanlış bilgilendirilmemesi için Kayseri Valisi Düzgün, kendisine ait hesaptan, ‘OrhanDuzgunV ve Ooduzgun adı ile açılan twitter hesabının şahsımla ilgisi yoktur’ paylaşımında bulunup takipçilerini uyardı. Sahte hesaplarla ilgili gerekli hukuki yollara da başvuracağını belirten Orhan Düzgün’ün bu tweeti atmasından sonra sahte hesaplar kapatıldı.

  Kayseri’de ilk ve orta dereceli okullar çarşamba ve perşembe günleri Valilik kararıyla kötü hava koşulları nedeniyle il genelinde tatil edilmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı