Sahte taraftarlara para ödülü

Hürriyet Haber
18 Aralık 2014 - 15:13Son Güncelleme : 18 Aralık 2014 - 15:27

Katar'da futbol stadlarını doldurmak için sahte taraftarlara tezahürat yapmaları karşılığında para ödendiği öğrenildi.

Dünyanın spor merkezi olmayı hedefleyen Katar Devleti'nin vatandaşların spora karşı duyarsızlığını para ile örtmeye çalıştığı ortaya çıktı.

„Qatar Open“ adı altında gerçekleşen plaj voleybolu maçlarında boş kalan tribünlere çözüm arayan organizatörler, çareyi saat başı 75 kuruş ödediği 'sahte taraftar'da buldu.

ABD'li „Associated Press“ haber ajansında çalışan bir muhabirin ortaya çıkardığı skandal, Katar'ı alay konusu yaptı. Muhabir, yerli kılığına girmiş 150 Ghanalı, Kenyalı ve Nepalli işçi ile birlikte stada gittiğini, işçilerin ise tezahürat yapmaları karşılığında para aldığını haber yaptı.

HEDEF BÜYÜK
2014'te Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nı gerçekleştiren Katar, 2015'te Hentbol Erkekler Dünya Şampiyonası'nı, 2016 yılında Bisiklet Şampiyonası'nı, 2017'de Formula 1 Grand Prix'ini ve 2019'da Atlet Şampiyonası'nı düzenlemeyi hedefliyor.

2022 yılında ise Futbol Dünya Şampiyonası'nın organizatörlüğünü yapmayı amaçlayan Katar'ın o zamana kadar seyirci eksikliğine daha verimli bir çare bulup bulmayacağı ise merak konusu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı