Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sahte SGK müfettişleri yakalandı

  Engin ÖZMEN/ EDİRNE, (DHA)
  30 Eylül 2013 - 14:45Son Güncelleme : 30 Eylül 2013 - 14:45

  EDİRNE’de SGK Bölge müfettişi olduklarını belirterek sözde denetmeye gittikleri işyerinden eksikleri görmezden gelmek için rüşvet alan sahte SGK müfettişi 2 kişi polis ekiplerince yakalandı. Kiralık araçla gelip, boyunlarına SGK kimliği takan 2 kişinin dolandırıcılık suçundan çok sayıda kaydı olduğu belirtildi.

  İstanbul’dan kiraladıkları bir otomobille Edirne’ye gelen E.Ö. ile K.B., boyunlarına Sosyal Güven Kurumu (SGK) Bölge Müfettişi tanıtım kartı takarak işyerlerini gezdi. Bazı işyerlerinde incelemeler yapan ve Bölge Müfettişi olduklarını söyleyen 59 yaşındaki E.Ö. ile 47 yaşındaki K.B., gördükleri eksiklikler için ceza kesmeleri gerektiğini belirterek işyeri sahiplerinden rüşvet istedi. Son olarak bir inşaat şirketine giden 2 kişi gördükleri eksiklikler için işyeri sahiplerinden para istedi. Bunun üzerine durumdan şüphelenen şirket sahibi polis ekiplerine haber verdi. Geldikleri kiralık araçla kaçmaya çalışırken yakalanan E.Ö. ile K.B. gözaltına alındı. Araçta ve şüphelilerin üzerinde yapılan inceleme de 6 bin 895 TL, üzerinde SGK logosu bulunan çok sayıda sahte evrak, sigorta dökümleri, sahte tanıtım kartları ele geçirildi.

  Dolandırıcılık suçundan çok sayıda kaydı olduğu belirlenen şüpheliler, Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince ifadeleri alınarak adliyeye sevk edildi. Soruşturma sürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı