Ege Haberleri

EGE

  Sahte seher skandalı

  Hürriyet Haber
  08 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 08 Mayıs 2000 - 00:01

  İstanbullu organizatör, Nysa Festivali’nde ünlü sanatçı Seher Dilmaç’ın adını verip 9.5 milyar lirayı aldıktan sonra yerine şantöz Seher’i getirdi

  Afişler bastırıldı

  AYDIN'ın Sultanhisar Belediyesi'nce düzenlenen 31. Nysa Festivali'nin 28 Nisan'daki halk konseri için organizatör Neptün Alp'le 10 milyar liralık protokol imzalandı. Afişlere Mine Koşan, Hilal Cebeci, Zeynep Dizdar, Güner ve Ümit Sayın'la Seher Dilmaç'ın adı yazıldı.

  Vatandaş tepkisi

  KONSER gecesi sanatçılar programlarını tamamladı, ancak Seher Dilmaç yerine, Seher Tilmaç adında bir şantöz sahneye çıkınca yaklaşık 3 bin kişi ıslıklı protesto sergiledi. Belediye Başkanı Fazıl Türün, hatanın organizatör tarafından yapıldığını öğrendi.

  Harf yanlışlığı

  TÜRÜN, ‘‘Organizatörle görüştük. Şantözün soyadını Tilmaç yerine güya yanlışlıkla Dilmaç yazmış. Afişte de Tilmaç fotoğrafı yoktu. 500 milyon lira eksik ödedik’’ dedi. Alp ise Seher Dilmaç'ı tanımadığını, şantöz Seher Tilmaç'ın soyadında harf hatası yaptığını savundu.

  Dilmaç şaşırdı

  EGE Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuvarı öğretim görevlisi Türk Sanat Müziği sanatçısı Seher Dilmaç, adının bir festival organizasyonunda para kazanmak için kullanılmasından son derece rahatsız olduğunu, hukuki girişimde bulunacağını açıkladı.

  Seher Dilmaç: İlk kez başıma geliyor

  EGE Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuvarı öğretim görevlisi Türk Sanat Müziği sanatçısı Seher Dilmaç, adının bir festival organizasyonunda para kazanmak için kullanılmasından son derece rahatsız olduğunu belirtti, ‘‘Yazım hatası sonucu soyadımın afişte yeraldığına inanmak istiyorum. Çünkü insanların bu şekilde kandırılması çok üzücü’’ dedi.

  DİLMAÇ, öğretim görevlisi olduğu için maddi kazanç amacıyla sahneye çıkmasının sözkonusu olmadığını da belirtti, gelişmeleri şöyle değerlendirdi:

  ‘‘KUŞADASI'nda bir minibüsün camında Nysa Festivali afişlerini gördüm. Afişte adımı farkedince çok şaşırdım ve Belediye Başkanı'nı aradım. Benim konserle ilgimin olmadığını, adımın kullanıldığını belirttim. Ayrıca organizatörle de konuştum. Adımın yanlışlıkla yazıldığına inanmayı dileyerek üzerine gitmedim. Ancak, hukuksal yollara başvuracağım.’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı