Gündem Haberleri

  Sahte rakıya 14 tutuklama

  Ankara
  04.03.2005 - 12:13 | Son Güncelleme:

  Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Sözcüsü Ramazan Er, sahte rakı ile ilgili operasyonun başta İstanbul, İzmir ve İzmit olmak üzere Türkiye genelinde sürdüğünü, bu sabah itibariyle 14 kişinin tutuklandığını bildirdi.

  Er haftalık basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

   

  Sahte rakı içen 12 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Ramazan Er, hastaneye kaldırılan 30 kişiden 9’unun da hayati tehlikesinin bulunduğu bildirdi.

   

  Cumhuriyet savcılarının konuyla ilgili çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Er, basının sahte rakıyla ilgili uyarılarının emniyet görevlilerinin vatandaşları uyarma konusundaki görevlerini hafiflettiğini kaydetti.

   

  Er, Türkiye genelinde süren sahte rakı operasyonu çerçevesinde bu sabah itibariyle 14 kişinin tutuklandığını bildirdi.

   HOLOGRAM HIRSIZI YAKALANDI 

  İzmir'de temmuz ayında çalınan TEKEL hologramlarıyla ilgili aranan İbrahim Hafızoğlu, düzenlenen operasyonla yakalandı. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, Konak İlçesi'nde gerçekleştirdiği operasyonda, sahte rakı olayıyla ilgili hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan İbrahim Hafızoğlu'nu yakaladı.
  “Sahte rakının uzmanı” olarak tanınan Hafızoğlu, ekipler tarafından gözaltına alınarak, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Hafızoğlu'nun, işlemlerinin ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edileceği bildirildi.


  BİNLERCE HOLOGRAM ÇALINMIŞTI


  Temmuz ayında Halkapınar'daki TEKEL'e ait fabrikadan binlerce metrelik hologramın çalınmasının, ağustos ayında İzmir'de gerçekleştirilen operasyonda ortaya çıkmasının ardından, çok yönlü  tahkikat başlatılmıştı. Düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan U.Ç'nin iddialarına göre “Organizasyonun lideri” olduğu suçlamasıyla, “Bursalı İbrahim” diye  tanınan ve 'sahte rakı imalinin ustası” isimlendirilen İbrahim Hafızoğlu'nun yakalanması için Türkiye'deki polis ve jandarma birimlerine bilgileri dağıtılmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı