Gündem Haberleri

  Sahte rakıdan 2 kişi daha öldü

  İstanbul
  03.03.2005 - 10:10 | Son Güncelleme:

  Avcılar'da 1 kişi daha içtiği sahte rakı nedeniyle öldü. Özel Sahte rakı kurbanlarının sayısı 11’e yükseldi. Avcılar Hospital'e 4 gün önce getirilen ve Gaziosmanpaşa'daki Dem Restoran'da içtiği sahte rakıdaki metil alkolden zehirlendiği anlaşılan Recep Çulamoğlu, hayatını kaybetti.

  Bayrampaşa'daki bir otoparkta üretilen sahte rakıdan içtiği için rahatsızlanarak hastanede tedavi altına alınan Ebru Yapağcı da hayatını kaybetti.

  Özel Esenler Hayat Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören Yapağcı, saat 03.30 sıralarında vefat etti.
   
  Yapağcı'nın ölümü ile İstanbul'da sahte rakıdan dolayı öldükleri kesinleşenlerin sayısı 11'e yükseldi.
   
  Bu arada, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, metil alkol zehirlenmesi ve buna bağlı şikayetler nedeniyle çeşitli hastanelere başvuranların sayısının 44'e yükseldiği, bunlardan 11'inin yoğun bakım ünitelerinde tutulduğu bildirildi.

  Bu arada, ani kalp ve akciğer rahatsızlığı nedeniyle başka bir hastaneden dün akşam aynı hastaneye nakledilen Rüştü Ceyhan da öldü.

  Ceyhan'ın yakınları, rahatsızlığın evde içtiği votkadan sonra başladığını bildirdiler. Bunun üzerine savcılık, Ceyhan'ın kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla inceleme başlattı.

  Bayrampaşa'daki bir otoparkta üretildikten sonra piyasaya sürülen sahte rakıdan içtikleri belirtilen Ali Gökten, Salih Eğridereli, Selahattin Nilidar, Abbas Hıyani Avcı, Cumali Çetin ve Yaşar Gözümoğlu daha önce ölmüştü.

  Sahte rakıların üretildiği otoparkın sahibi Hasan Bayramoğlu ile Gaziosmanpaşa'daki evinde bulunan Ruknettin Özgün ve Pendik'te otomobilinde bulunan Mehmet Atagün'ün ölümlerinin de sahte rakıdan olabileceğinden şüphelenilmişti.

  Bu arada, Mehmet Yurdakul adlı kişi de yıllardır Gaziosmanpaşa'daki Dem Restoran'da içki içtiklerini söylediği kardeşi Ali Vural Yurdakul'un Fatih, arkadaşı Reşat Küçükyüce'nin de Gaziosmanpaşa'daki evlerinde sahte rakıdan öldüklerini iddia etmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı