Gündem Haberleri

  Sahte rakı 5 can aldı

  İstanbul
  01.03.2005 - 15:27 | Son Güncelleme:

  İstanbul Gaziosmanpaşa'da satılan sahte rakı, aralarında restaurant sahibinin de bulunduğu beş kişinin ölümüne neden oldu. Dokuz kişi gözaltına alındı.

  Gaziosmanpaşa'daki 'Dem' adlı içkili restoranda rakı içen 12 kişi, kısa süre sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.
   
  Tedavi altına alınanlardan Salih Eyidereli, Abbas Avcı ve Ali Öktem, sahte rakıdan zehirlenerek öldü. Şişli Etfal Hastanesi'nde tedavi gören Selahattin Nilikar da hayatını kaybetti.

  BİR ÖLÜ DAHA...

  Beylikdüzü'ndeki bir marketten aldığı rakıyı içtikten sonra rahatsızlanarak çevredeki hastaneye kaldırılan ve buradan VKV Amerikan Hastanesi'ne nakledilen Abbas Avcı'nın (51) da hayatını kaybettiği belirtildi.

  Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, restorana dokuz koli sahte rakı sattığı belirlenen beş kişiyi gözaltına aldı.
   
  RESTORAN SAHİBİ DE ÖLDÜ
   
  Ölenlerden Ali Öktem'in, sahte rakı satılan restaurantın sahibi olduğu belirtildi. Çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan kişilerden bazılarının hayati tehlikesi sürüyor.
   
  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Gaziosmanpaşa'da içtikleri sahte rakıdan dolayı 2 kişinin öldüğü olaya ilişkin 15 kişinin tedavisinin sürdüğünü, bunlardan 5'inin sağlık durumunun kritik olduğunu tespit etti.

  Yetkililer, olaya hangi maddenin neden olduğunun belirlenmesi amacıyla laboratuvar incelemelerine başlandığını kaydettiler.

  Bu arada, Gaziosmanpaşa'daki “Dem Restoran”da içtikleri sahte rakı nedeniyle metil alkol zehirlenmesine bağlı olarak ölen Salih Eğridereli (65) ile restoran sahibi Ali Gökten'in (59) cenazeleri de otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

  OTOPARK SAHİBİNİN ÖLÜMÜ

  Bu arada, sahte rakıların imal edildiği Bayrampaşa'daki otoparkın sahibi Hasan Bayramoğlu'nun da kalp krizi nedeniyle öldüğü ve cenazesinin dün toprağa verildiği belirtildi.

  Polis, Bayramoğlu'nun da metil alkol zehirlenmesine bağlı olarak ölmüş olabileceği gerekçesiyle bu konuda inceleme başlatılmasını sağladı.

  Sahte rakıların üretildiği Bayrampaşa Cicoz Yolu Caddesi'nde oto yıkamacısı olarak gösterilen imalathaneye düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve aralarında Dem Restoran'ın müdürünün de bulunduğu kişiler ise olayda ölüm olması dikkate alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne gönderildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı