Ege Haberleri

  Sahte paraya dikkat

  Seyfi GÜL / FOÇA, (DHA)
  17.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Foça Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, esnafa ve vatandaşlara broşür dağıtarak, son günlerde piyasaya sahte banknot sürülmeye çalışıldığını bildirip uyardı.

  TOPLUM Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, işyerlerini ziyaret ederek, herkesi sahte paraya karşı uyardı. İşyeri sahipleriyle çalışanlarına sahte banknotun nasıl anşaşılabileceğini anlatan polisler, vatandaşların da dikkatli olmasını istedi. Bu tip banknotlarla karşılaşanların “155 Polis İmdat” hattını araması gerektiği de hatırlatıldı.

  Korkmadan bildirin

  Foça İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yazılı açıklamasında şöyle denildi: “Sahte parayı veren kişilerin eşkalini tarif etmek üzere, emniyet makamlarına bilgi verenler hakkında herhangi bir soruşturma yapılmamaktadır. Bu nedenle, sahte parayla karşılaşan vatandaşlarımız bu parayı aldıkları kişilerle ilgili bilgileri polis ekipleriyle paylaşmalıdır. Vatandaşlarımız karşılaştıkları sahte parayı muhafaza etmeli ve sadece gelecek görevlilere teslim etmelidir. Sanık konumuna düşme korkusuyla pasif kalmamalı, olayı sineye çekmemelidir. Bütün bunların yanı sıra vatandaşlarımız, yapacakları ihbarla, aranan bir kişi, şebekenin veya büyük bir olayın faillerinin ortaya çıkarılmasına yardımcı olabileceklerini de unutmamalıdır.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı