Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sahte işadamı, döviz bürosunu dolandırdı

  Fatih KARAÇALI- Abdullah YANGIN/ADANA, (DHA)
  15 Temmuz 2007 - 11:31Son Güncelleme : 15 Temmuz 2007 - 11:31

  ADANA’da işadamı gibi davranan bir kişi, kiraladığı işyerine bir döviz bürosundan kurye ile getirttiği 45 bin euro ile 30 bin doları aldıktan sonra, kapıyı kuryelerin üzerine kilitleyip kaçtı.

  Kendisini Eşref Akyüz olarak tanıtan dolandırıcı, kentin lüks semtlerinden Ziyapaşa Bulvarı’nda bir büro kiraladı. Büroya akaryakıt şirketi tabelası asıp, bir bölümünü de dayayıp döşeyen dolandırıcı, zaman zaman Uludağ Döviz Bürosu’nu arayarak küçük miktarlarda döviz istedi. Kuryenin getirdiği dövizlerin karşılığında YTL ödeyen dolandırıcı, bol bol da bahşiş dağıttı. Döviz bürosu ve kuryelerin güvenini sağlayan dolandırıcı, son olarak cuma günü 45 bin euro ve 30 bin dolar istedi. Döviz bürosu sahibi Bahattin Akdoğan, telefonla istenen dövizi 2 kurye ile adrese gönderdi.

  KAPIYI KURYELERİN ÜZERİNE KİLİTLEDİ

  Dolandırıcı, kuryelere bir deste 5 YTL verip, “Siz bunları sayın, kalanını yan odadan getiriyorum” diyerek dövizleri aldı. Odada oturan kuryeler parayı sayarken, dışarı çıkan dolandırıcı büronun da kapısını kilitleyerek kaçtı. Bir süre bekleyen kuryeler, gelen olmayınca kapıyı açıp bakmak istedi ancak kapı açılmadı. Kuryeler bunun üzerine telefonla durumu patronlarına bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, kilitli kapıyı çilingire açtırarak kuryeleri kurtardı. Polisler, ilginç dolandırıcılık olayı karşısında şaşkına döndü.

  İşyerini de Ekrem Akyüz sahte kimliğini kullanarak kiraladığı anlaşılan dolandırıcının, ifadelerden verilen eşgal üzerine robot resmini hazırlayan Adana polisi, zanlının yakalanması için kopyalarını bütün illerin emniyet birimlerine iletti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı