Gündem Haberleri

  Sahte 'gay'ler gaspçı çıktı

  Hürriyet Haber
  24.11.2001 - 01:50 | Son Güncelleme:

  Chat'leştikleri erkeklere, kendilerini eşcinsel olarak tanıtıp, buluşunca para ve değerli eşyalarını gasp eden 6 kişi yakalandı.

  İNTERNETİN gelişmesiyle ortaya çıkan ve bir anda tüm dünyaya yayılan ‘chat’ artık suçlara da esin kaynağı olmaya başladı. Ankara'da altı kişi, kendilerini eşcinsel olarak tanıtarak buluştukları kişilerin paralarını ve özel eşyalarını gasp ettiler. Demirlibahçe'de internet cafe işleten amcaoğulları Sami E. ve Nusret E., chat yoluyla tuzak kurdular. İnternete girip chat yapan Sami E. ve Nusret E., kendilerini ‘gay’ olarak tanıtıp arkadaş buldular. Her defasında, tanıştıkları kişilere buluşma teklif eden zanlılar, randevu yeri olarak da genellikle Kızılay'ı seçtiler. Çetenin bundan sonraki planı şöyle işledi:

  Randevuda silahlı tuzak

  Randevuya arkadaşları Mustafa A., Ali T., Mustafa E. ve Ferhat A. ile giden zanlılar, buluştukları kişileri silah zoruyla arabaya bindirdiler. Issız bir yere götürüp paralarını, cep telefonlarını ve özel eşyalarını alan zanlılar kurbanlarını korkutup orada bıraktılar. Şikayet üzerine harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü dedektifleri gasp çetesi üyelerini yakalamayı başardı. Zanlıların bugüne kadar aralarında doktor, bilgisayar uzmanı gibi kişilerin de bulunduğu dört kişiden 800 dolar, 1250 mark, 46 milyon TL, cep telefonları, walkmen ve kredi kartlarını gasp ettikleri ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı