Gündem Haberleri

  Sahte doktora suçüstü

  Hürriyet Haber
  04.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pırıl pırıl beyaz pantolon ve gömlek giyip, SSK İstanbul Hastanesi'nde kendini doktor olarak tanıtarak hasta yakınlarının para, cep telefonu ve kıymetli eşyasını çalan 27 yaşındaki Muharrem İşkaya hastane polisi tarafından suçüstü yakalandı.

  Hastaneye önceki gün akşam saatlerinde gelerek servisleri dolaşmaya başlayan İşkaya'nın sahtekarlığı hastane polisinin haraketlerinden şüphelenmesi üzerine ortaya çıktı. Doktor gibi servisleri dolaşıp, hasta yakınlarının çantalarını karıştırdığı belirtilen Muharrem İşkaya, polisin kendisine, ‘‘Hocam bakar mısınız?’’ diye seslenmesi üzerine paniğe kapılarak kaçmaya başladı. Polisin bağırması üzerine hastanede bulunan vatandaşların da yardımıyla yakalanan İşkaya, daha sonra hastaneye çağırılan polis ekipleri tarafından Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro’ya götürüldü.

  Polis yetkilileri, Muharem İşkaya’nın daha önceden da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde de aynı şekilde kendini doktor olarak tanıtıp hırsızlık yaptığının belirlendiğini söylediler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı