Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sahte çürük raporunda 17 kişi hakkında iddianame

  Selahattin GÜNDAY/İSTANBUL, (DHA)
  22 Mayıs 2010 - 19:18Son Güncelleme : 22 Mayıs 2010 - 09:05

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen “Sahte çürük raporu” soruşturması kapsamında, 8'i tutuklu 17 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.

  Soruşturma savcısı Hikmet Usta tarafından hazırlanan iddianamenin pazartesi günü İstanbul Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı'ya sunulması bekleniyor.

  BİR NUMARA TUGAY TEPE, İKİ NUMARA ALBAY ÜÇOK

  Eylül 2009 yılında başlatılan Sahte Çürük Raporu Çetesi Soruşturması tamamlandı. Savcı Hikmet Usta tarafından hazırlanan iddianamede 8'i tutuklu 17 sanık yer alıyor. Yaklaşık 200 sayfalık iddianamede soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Murat Tugay Tepe bir numarada yer alırken, 2 numarada ise Hakim Albay Zeki Üçok yer aldı. Tepe ile Üçok örgüt yöneticiliği ile suçlandığı iddianamede 60 eylem anlatılıyor.

  ÇUBUKLU'YA GÖREVSİZLİK

  İddianame ile birlikte 3 kişi hakkında ise görevsizlik verildi. Bu isimlerden en önemlisi ise ifadeye çağrılan ancak gelmeyen Genelkurmay Adli Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu olduğu öğrenildi. Çubuklu'nun dosyasının ayrılarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiği belirtildi.

  8 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

  Yaklaşık 8 aydır sürdürülen soruşturma kapsamında Murat Tugay Tepe, Hakim Albay Zeki Üçok, Fehmi Suna, Ömer Uçar, Tahir Mete Turan, İsmail Es, Taylan Özgür Düşko, Erdem Kılıç tutuklanmıştı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı