Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sahte belgeyle çalıntı otomobil satan şebeke çökertildi

  Turaç TOP/İZMİR, (DHA)
  13 Temmuz 2007 - 14:19Son Güncelleme : 13 Temmuz 2007 - 14:19

  İZMİR'de, çaldıkları otomobilleri sahte belge düzenleyip motor ve şase numaralarını değiştirerek sattıkları ileri sürülen, aralarında bir kadının da bulunduğu 6 kişilik şebeke, polisin operasyonuyla çökertildi. Şebeke tarafından çalındığı belirlenen 6 otomobil de ele geçirilirken, adliyeye sevkedilen zanlılardan Hanife U.'nun sahte belgeleri düzenleyen olduğu ortaya çıktı.

  İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, kentte çıkar amaçlı kurulan bir şebekenin, otomobil çaldığı, sahte belge düzenlediği, motor ve şase numaralarını değiştirip sattığı bilgisini edindi. Harekete geçen ekipler, teknik takip ve istihbari çalışma sonucu, şebeke elemanlarının çaldıkları bazı otomobilleri, İzmir ve Antalya'da sattığını saptadı. Şebeke elemanlarını yakalamak için operasyonlara başlayan polis, farklı adreslere yaptığı eş zamanlı baskınlarda, E.D. (30), T.G. (41), R.T. (57), S.Ö. (43), Ş.U. (46) ve Hanife U.'yu (34) yakaladı. Gözaltına alınan zanlıların gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, çalıntı olduğu tespit edilen 6 otomobil, 1 ruhsatsız pompalı tüfek, sahte ruhsat ve tescil belgeleri ele geçirildi. Araştırmada, şebekenin üyelerinden Hanife U.'nun, çok sayıda ‘sahtecilik’ suçundan sabıkasının bulunduğu, sahte belge düzenleme işlemlerini gerçekleştirdiği belirlendi.

  Ele geçirilen çalıntı otomobiller, sahiplerine teslim edilirken, haklarında, ‘örgüt kurmak suretiyle otomobil hırsızlığı yapmak’, ‘sahte belge ve evrak düzenlemek’ suçlarından işlem yapılan 6 zanlı İzmir Adliyesi'ne sevkedildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı