« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şahsi kaynağa tüzük izin vermiyor

Fikret Orman, Adalı’nın açıkladığı projelere tepki göstererek, yeni tüzüğün kişilerin kulübe şahsi borç vermesine müsade etmediğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SERDAL Adalı’nın 150 milyon dolarlık kaynak açıklamasına başkan Fikret Orman’dan tepki geldi. Seçim çalışmaları çerçevesinde Bursa’da kongre üyeleriyle buluşan Orman, rakamı gerçekçi bulmadığı gibi bunun yeni tüzüğe de aykırı olduğunu söyledi.
Orman, “Bu rakamlar böyle uçuşuyor da gerçekçiliğine bakmak lazım. Zamanında böyle çok paralarla Beşiktaş borçlar içerisine girdi. Beşiktaş’ın yeni düzenlenen tüzüğü böyle paraları da zaten mümkün kılmıyor. Popülizm uğruna yapılan transferlerin Beşiktaş’ı getirdiği yer budur” dedi.

‘ESAS olan KAYNAKLARI İYİ KULLANMAKTIR’

KULÜBÜN mali yapısının geçmişe oranla artık daha iyi olduğunu kaydeden Orman, “Beşiktaş’ın borç yapısı bir anda her şeyi çözecek durumda değil, artık üçüncü şahıslara bankalar ve devlet haricinde üçüncü şahıslara borçlarımız çok makul seviyededir” diye konuştu. Orman, Adalı’nın 150 milyon dolarla gelecekleri yönündeki açıklamasına karşılık ise “Sayın Adalı’nın projelerini bilmiyorum. Esasında önemli olan Beşiktaş’ın kaynaklarını iyi kullanmaktır” dedi.
Orman yeni teknik direktör konusunun önümüzdeki haftasonu ya da seçim sonrası netleşeceğini dile getirdi.

Töre'yi almak istiyoruz

SİYAH beyazlıların başkanı Fikret Orman, önceki gün İstanbul’a gelen Rubin Kazan’ın futbolcusu Gökhan Töre’nin Beşiktaş’ta oynamak istediğini ve kendilerinin de oyuncuyu transfer etmeyi planladıklarını söyledi.
Orman, “Gökhan kabiliyetli bir oyuncu fakat Beşiktaş takımının bazı disiplinel tutumları var. İnşallah arkadaşlarımız görüşecekler, Gökhan Töre’yi takımımıza katmak istiyoruz” dedi.

Bilboardlarla karşılandı

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Fikret Orman, Susurluk Kartal Yuvası’nın açılışında dev bilbaordlarla karşılandı. Yönetici Metin Albayrak ve Deniz Erda ile Bandırma, Balıkesir, Gönen, Erdek, Çan ve Biga’dan delegelerle görüşen Orman, Susurluk’ta da yeni mağazanın açılışını yaptı. Orman, çok iddialı bir takım kuracaklarından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini söyledi.

Kemerburgaz  başkan ağırladı

FİKRET Orman seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Orman dün Kemerburgaz Beşiktaşlılar Derneği’nin davetine katıldı. Orman, pazar günlerini kendilerine ayıran Kemerburgazlıların kulüplerine sahip çıktığını belirterek teşekkür etti. Orman, ayrıca Dikilitaşlı bir grup Beşiktaşlı’yı da seçim ofisinde kabul etti. Orman, “Gençlerimizle fikirlerimizi paylaştık” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz