Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sahneyi dağıttılar

  SİVAS, (DHA)
  14 Mayıs 2011 - 10:58Son Güncelleme : 14 Mayıs 2011 - 11:34

  SİVAS’ta Cumhuriyet Üniversitesi’nin düzenlediği Gençlik Şöleninin son gününde sahne alacak olan rock grubu Manga yağmur nedeniyle sahneye çıkmayınca izlemeye gelenler büyük tepki gösterdi. Ellerindeki malzemeleri sahneye fırlatan seyirciler plastik barikatları kırdı.

  SAHNEYİ BÖYLE DAĞITTILAR - WEB TV

  14’üncüsünü düzenlenen Gençlik Şölenlerinin son gününde ünlü rock grubu Manga’nın sahne alacağı duyuruldu. Üniversite kampusunda grubun 20.30’da sahneye çıkmasını bekleyen binlerce öğrenci, 2 saat boyunca yağmur altında kaldı. Konserin gecikmesi üzerine öğrenciler, üniversite yönetimi ve grup aleyhine sloganlar attı. Yaklaşık 5 bin kişilik öğrenci grubuna, Manga’nın sahneye çıkmayacağı ile ilgili bir anons yapılmaması da öğrencilerin gerginliğini artırdı. Öğrenciler gergin bekleyişin ardından sahneye şemsiye, bozuk para, çakmak, su ve alkol şişeleri attı. Üniversite öğrencileri daha sonra sahne etrafındaki plastik barikatları kırarak konserin gerçekleşeceği alanı boşalttı.

  GRUP AÇIKLAMA YAPTI

  Manga grubunun solisti Ferman Akgül ise konakladıkları otelde konu ile ilgili açıklama yaparak, "Bugün ne yazık ki ikinci kez Sivas’ta konserimiz iptal oluyor. Daha önce de iptal olmuştu. Bugün yağmur nedeniyle iptal oldu. Aslında bizim yağmur altında çalmama gibi bir derdimiz olmadı. Nasıl ki seyirci saatlerce o yağmurun altında bekliyorsa biz de çıkıp çalıyoruz. Sahneden ses çıkmadığı için, ses sistemi çalışmadığı için konser iptal edildi. Bu tür problemleri artık yaşamamamız gerekiyor. Ses sistemi kuranlarında bunun önlemlerini alması gerekiyor. Tüm üniversitelilere üzgün olduğumuzu iletiyoruz. Organizatörlere söyledik, ileride takvimize uyduğu takdirde tekrar Sivas’a gelmek istiyoruz. Kusura bakmasınlar bizim yapacak bir şeyimiz yoktu. Bizi anlayışla karşılamaları gerekir diye düşünüyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı