Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sahnede R25

Renault Formula-1 (F1) için tasarladığı aracı R25'in tanıtımını Monaco'da yaptı. Renault F1 Takımı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Patrick Faure, Renault F1 takımı için 2005'in gerçekle yüzleşme yılı olacağını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Artık, yarışlarda yalnızca podyuma çıkmayı değil, sürekli olarak birinciliği hedeflemeleri gerektiğini belirten Faure, “2002 yılında F1'e geri dönüşümüzden itibaren kendimize sürekli iddialar ve hedefler belirledik. Her seferinde bu hedeflere ulaştık. Bir kere daha sözümü tutabilecek miyiz? Bana öyle gelmiyor ki, evet” dedi.

Son değerlendirmelerini, gözlemlerini ve etapları atlamadan ekiplerini tamamladıklarını dile getiren Faure, “Bugün artık hazırız. 2005-2006 sezonunda dünya şampiyonluğu için mücadele etmek istiyoruz. Bu hedefe ulaşmak için bu sezon kurallara uygun olarak Ferrari'yi endişelendirebilecek ekipler arasında yer alacağız” diye konuştu.

"HOŞGELDİN GİANCARLO"

Giancarlo Fisicaella'nın takımlarına katılmasının 2005 yılı şemalarını tamamlayan son unsur olduğunu vurgulayan Faure,
“Alonso ve Fisicella ikilisine çok güveniyoruz. Kendilerinden büyük beklentilerimiz var. Bu ikili bence mevcutlar içinde en iyilerinden. Birbirlerini mükemmel biçimde dengeliyorlar. Fernando Alonso, üstün yeteneğini aynen koruyup olgunluğa erişirken Giancarlo Fisicella tanıtımın zirvesinde olacak. Kendisi hem hızlı hem de özellikle işbitirici. Aynı Fernando gibi hiçbir puanı kaçırmıyor. Bu, çok önemli bir faktör. Dünya şampiyonluğuna oynamak için düzenli otomobil puanları toplamak gerekiyor. Pilotlar arasındaki tatlı rekabet takımın yararına olacak. Dolayısıyla Giancarlo'ya aramıza (hoşgeldin) diyoruz”  şeklinde konuştu.

Formula-1'in kendileri için temel iletişim unsurlarından biri olduğunu dile getiren Faure, geçen sezon çok da çekişmeli geçmeyen şampiyonaya karşın radyo, televizyon ve yazılı basının reytingleriyle genç kitlelerin bu spora olan ilgisinin sürdüğünü kaydetti.

2005 yılında herkesin dikkatini spor kulislerine değil pistlere yoğunluştarmasını umduğunu belirten Faure, “Tüm üreticiler F1'in yönetim şeklinde en kısa sürede bazı değişikliklerin olmasını bekliyor. Bu sırada herkes kollarını sıvıyor ve teknik programını geliştiriyor. Çeşitli polemiklere karşı verelicek en iyi yanıt yarışseverlere pistlere olağanüstü bir gösteri sunmak olacaktır. Renault'ta bu yanıtın ismi R25” dedi.

Renault F1 takımı plitolarından Fernando Alonso da, “Başarıya ulaşmak için herkes görevini yapmalı ve maksimum çaba göstermelidir. Buna pilot da dahildir. Tüm ekip içinde biz sadece elemanız” dedi.

Giancarlo Fisicella ise takıma en iyisini vermek için motive olacağını belirterek, “Çünkü yarışları kazanabiliriz. Ben buna ikna oldum. Renault F1 takımına katıldım. Çünkü ekip, en hızlı pilotlardan birisi olduğuma inanıyor. Şimdi Renault ile herkese ne derece başarılı olabileceğimi kanıtlamak istiyorum” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler