Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sahne imparatorun

‘‘Taraftarların vazgeçemediği tek teknik direktör’’ sloganıyla anons edilen Fatih Terim ‘‘Üç resmi kupaya talibiz’’ dedi. Galliani, ‘‘Şampiyonluklar için takımı İmparator Terim'e teslim ediyoruz ’’ ifadesini kullandı.

Reha ERUS
SON GÜNCELLEME
TERİM’E SLOGANLAR

Teknik direktörlüğünü Fatih Terim'in yaptığı Milan dün Milano'nun Duca D'Aosta Meydanı'ndaki Otel Gallia önündeki törenle sezonu açtı. Sunuculuğunu, İtalya'nın ünlü şarkıcı ve şovmenlerinden Claudio Lippi'nin yaptığı açılışta Terim, ‘‘İmparator. İstanbul ve Floransa'nın Fatih'i. Taraftarların vazgeçemediği tek teknik direktör’’ sloganlarıyla anons edildi.

3 BİN TARAFTAR

Yaklaşık 3 bin taraftar Terim ve yeni transferler Rui Costa ile Inzaghi'ye büyük sevgi gösterilerinde bulundu. Otelin karşısına ise ‘‘Bu büyük Milan ve İmparator ile tüm şampiyonlukları kazanacağız’’ yazılı dev bir pankart açıldı. Görkemli geçen açılışta kırmızı şeytanlar lakaplı taraftarlar, Milano kenti meydanlarını tezahüratlarıyla inletti.

KUPALAR BİZİM

Terim, Asbaşkan Adriano Galliani, Kaptan Paulo Maldini ve Rui Costa ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, ‘‘İtalya Ligi, İtalya Kupası ve UEFA Kupası'na talibiz. Başarılı ve iddialı olmak için kadroyu geniş tutmamız gerek. Muhtemel sakatlıklar ve cezalar için her futbolcu her an hazır olmalı. İşimizin zor ama hedeflerimiz kesin’’ dedi.

MİLAN BÜYÜK KULÜP

Milan'ın çok büyük bir kulüp olduğunu ve kadrosunun yıldızlardan oluştuğunu belirten Terim, ‘‘Ligdeki diğer takımlar da çok güçlü. Bunların da üstesinden gelmemiz gerekiyor. Çok yoğun ve hızlı bir çalışma temsposuna giriyoruz’’ diye konuştu. Asbaşkan Galliani, kadronun 33-34 futbolcudan oluştuğuna değinerek şöyle dedi:

İMPARATORA TESLİM

‘‘Şampiyonluk için çok çalışmamız gerek. Şimdi takımı İmparator Fatih Terim'e teslim ediyoruz. O da hünerlerini gösterecek. Milan'da 10 numaranın eksikliğini Rui Costa ile giderdik. Rui Costa, Terim'in de ısrarıyla ve onu sevdiğinden Real Madrid'in teklifini geri çevirerek kırmızı siyahlı renklere bağlandı.’’

TERİM’İ BEĞENİYORUM

Rui Costa, ‘‘Terim'i çok beğeniyorum. Kısa bir aradan sonra tekrar birlikte çalışmaya başlayacağız. Büyük antrenör, büyük takım, büyük oyuncular, şampiyonluklar peşinde koşturacağız’’ ifadesini kullanırken, Maldini ‘‘Terim'i G.Saray'dan da çok iyi tanıyordum. Babam Cesera Maldini de iyi dostuydu. Yeni hocamıza aday kadromuzdan tam destek var’’ dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz