Ege Haberleri

  Sahipsiz hayvanlara 50 milyarlık koruma

  Hürriyet Haber
  01.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KUDUZLA mücadele kapsamında birçok kentte sokak hayvanları çeşitli yöntemlerle itlaf edilirken, Aydın Belediyesi, kentteki başıboş hayvanları kontrol altına almak için, 50 milyar liraya malolacak ‘‘Evcil Hayvanlar Bakımı, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’’ kurma çalışmalarına başladı.

  PROJESİ belediye tarafından hazırlanıp Çevre Vakfı'nca desteklenen modern barınak ve rehabilitasyon merkezi, ASTİS Mevkii'nde belediyeye ait 2 bin 500 metrekarelik alana kurulacak. İdare binası, barınak, otoparktan oluşan tesise belediye 30 milyar, Çevre Vakfı 20 milyar lira verecek.

  Aşılanacaklar

  BELEDİYE Başkanı Hüseyin Aksu, projenin ihale edildiğini, bu ay içinde temelinin atılarak yıl sonunda tamamlanacağını söyledi. Aksu, ‘‘Sahipsiz hayvanlar toplanarak aşılanacak, kısırlaştırılacak, künye takılarak serbest bırakılacak. Çevre sağlığı için tehlikeli olanlar burada tutulacak’’ dedi.

  PROJEYLE, başıboş hayvanların insanlar üzerinde yarattığı olumsuz etkinin giderileceğini, sokaklarda katledilmelerinin önleneceğini kaydeden Aksu, büyük kentlerdeki kuduz olaylarının herkesi korkuttuğunu, bu tesisle insan ve çevre sağlığının yanısıra hayvanların da korunacağını bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı