Şahinler Holding zirveye tırmanıyor

Hürriyet Haber
26.01.2002 - 11:16 | Son Güncelleme: 26.01.2002 - 11:16

TextilWirtschaft Dergisi'nin araştırmasına göre bu yıl, "Dünyanın En Büyük Tekstil Firmaları" arasında Şahinler Holding 31. sırada yer aldı.

Tekstil sektöründe Türkiye'nin gururu olan Şahinler Holding, emin adımlarla zirveye tırmanıyor. Kendi yetiştirdiği genç ve dinamik yöneticileriyle krizi iyi yönetmeyi başararak büyümesini sürdüren Şahinler Holding, tekstil sektörünün saygınlığı ile önde gelen yayın organlarından biri olan TextilWirtschaft Dergisi'nin araştırmasına göre bu yıl, "Dünyanın En Büyük Tekstil Firmaları" arasında 31. sırada yer aldı.

Türkiye'de hazır giyimciler sıralamasında 1.'liği kimseye kaptırmayan ve dünya pazarındaki iddiasını daha da artıran Şahinler Holding, TextilWirtschaft Dergisi tarafından hazırlanan bu yılın listesine göre ayrıca; Avrupa'da çocuk giyiminde 5., Avrupa'nın en büyük hazır giyimcileri arasında da 32. sıraya yerleşti.

Birçok firmanın ayakta kalma mücadelesi verdiği bir dönemde ihracatını yüzde 10 artıran Şahinler Holding'in, dünya çapında elde ettiği bu başarının sırrını Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, şu cümlelerle ifade etti: "Başarımızın temelinde, Şahinler Holding'in kurum kültürü anlayışı yatıyor. Kurum kültürümüzü; Açıklık ve Şeffaflık, İnsana Değer Vermek, Adalet ve Fırsat Eşitliği, Güler yüzlü İletişim, Dürüstlük ve Güvenilirlik, Ekip Çalışması, Çalışkan ve Özverili Olmak, Yeniliğe ve Değişime Açık Olmak, Verimlilik ve Tutumluluk, Müşteri Odaklı Olma, Dakiklik ve Disiplin, Toplam Kalite gibi temel değerler oluşturuyor.

Toplam kalite çalışmalarımıza ve kurum içi eğitime ağırlık vermemiz de bir diğer önemli noktayı oluşturuyor. Teknolojiyi her zaman yakından takip ettik. İnsan ve teknoloji kavramlarını birlikte düşünmek gerekir. Çünkü teknoloji insanoğlu için çok önemli bir araçtır ve insanların karşılıklı iletişimlerini artırmak için yeni imkanlar sunar."

Kriz döneminde, başta kendisi olmak üzere tüm "Şahinler Ailesi" olarak yüzde 50 daha fazla çalıştıklarını, dünya çapında elde ettikleri bu başarıyla da bunun meyvelerini almaya başladıklarını aktaran Şahin, "İşte tüm bunlar, doğru iletişimin de bozulmadan devam etmesiyle, çalışanların firmalarına daha sıkı sarılmalarına, ekip çalışmasına daha da önem vermelerine etki etti. Bu etkenler de beraberinde kaçınılmaz olarak başarıyı getirdi." dedi.

TextilWirtschaft'ın listesinde, sıralamadaki yeriyle Türkiye'nin göğsünü kabartan Şahinler Holding bir kez daha, Türkiye'nin en büyük tekstil firması olmasının yanı sıra, dünyanın da en büyük tekstil firmalarından biri olduğunu kanıtladı.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı