GAZİANTEP HABERLERİ

Şahinbey Belediyesinden Girişimcilik Eğitimi

IHA
09.07.2015 - 14:45Son Güncelleme : 09.07.2015 - 14:46

ŞAHİNBEY BELEDİYESİNDEN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

IHA

Şahinbey Belediyesi ile İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü arasında 2015 yılı içerisinde vatandaşların kendi işlerini kurmaları ve devam ettirmeleri amacıyla 400 kişilik uygulamalı girişimcilik eğitim protokolü imzalandı.
Şahinbey Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen protokol imza törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Sıraç Ekin katıldı.
“PROJE İSTİHDAM AÇISINDAN GAYET ÖNEMLİ”
İmzalanan protokol çerçevesinde, toplamda 400 kişiye girişimcilik eğitimi verileceğini söyleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Belediyemiz ile İŞKUR arasında girişimcilik protokolü imzalıyoruz. Bize destek veren kurumlar arasında KOSGEB ve Halk Eğitim Müdürlüğü de bulunuyor. Bu eğitimler bizim Kurban Baba Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirilecek. 6 ay sürecek olan eğitimlerimizde 25’er kişilik sınıflar halinde 16 grup faydalanacak. 70 saatlik eğitim sonrasında katılımcılar sertifikalarını almış olacak. Kurslara katılanlara günlük 20’şer lira ödenek verilecek ve içlerinde sigortasız olan varsa yine sigortaları yapılacak. Eğitim sonrasında sertifika almayı hak eden kişilerde KOSGEB’e başvurarak 30 bin TL hibe 70 bin TL de faizsiz kredi alamaya hak kazanarak kendine işyeri açabilecek. Baktığınız zaman yeni girişimcilerin ortaya çıkması ve yeni istihdam alanını oluşması açısından gayet önemli. Projeye destek veren İŞKUR’a, KOSGEB’e, Halk Eğitim’e ve Şahinbey Belediyemizin çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.
ŞAHİNBEY’İN MESLEK EDİNDİRME KURSLARI İSTİHDAM KAYNAĞI
İŞKUR Müdürü Sıraç Ekin ise projenin önemine dikkat çekerek, “Gaziantep girişimcilik ruhu ile tanınan bir kent. Bizde İŞKUR olarak girişimciliğin pekişmesi ve geliştirilmesi noktasında kusursuz çalışmaya gayret gösteriyoruz. Biz 2012 yılından 2015 yılına kadar üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyoruz. İŞKUR olarak bu tür projelere devam edeceğiz. Diğer taraftan Şahinbey Belediyemize özellikle açtıkları meslek edindirme kurslarından dolayı teşekkür ediyoruz. Mesleksizliğin önüne geçmek adına, ilimizde bulunan gençlerin mesleksizlik sorununu gidermek ve istihdama katılmalarını sağlamak adına açılan bu kurslar son derece önem arz ediyor. Hasta Kabul ve Hasta Kayıt İşlemleri kursu diğer taraftan Bilgisayar Destekli Muhasebe kursu burada uygulanmakta ve bu kursları devam ettiriyoruz. Yine bu kurslara katılanlara da İŞKUR olarak 20’şer TL destek sağladık. Gençlerimizin, engelli ve eski hükümlülerin iş hayatına katılmasına yönelik yaptığımız eğitimler devam ediyor. Ben bu vesileyle Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve proje paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Ekin ve Tahmazoğlu arasında protokol imzalandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Şahinbey Belediyesinden Girişimcilik Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şahinbey Belediyesinden Girişimcilik Eğitimi haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   12:32
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı