GAZİANTEP HABERLERİ

Şahinbey Belediyesi’nden Girişimcilik Eğitimi

IHA
28 Temmuz 2015 - 14:01Son Güncelleme : 28 Temmuz 2015 - 14:02

ŞAHİNBEY BELEDİYESİNDEN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

IHA

Şahinbey Belediyesi ile İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün ardından 400 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verilmeye başlandı.
Şahinbey Belediyesi ve İŞKUR’un ortaklaşa başlattığı uygulamalı girişimcilik eğitimine başvuran 400 kişiye yapılan mülakat sonrasında kendi işletmesini açmalarını sağlamak için uygulamalı girişimcilik eğitimi verilmeye başlandı. Kurbanbaba Sosyal Tesisi’nde verilen eğitimlere katılan vatandaşlara eğitim boyunca günlük yol ve yemek harcırahı verilirken, kursiyerlere eğitim boyunca sigorta da yapılıyor.
“AMACIMIZ İNSANA DOKUNMAK”
Kursiyerleri ziyaret eden Şahinbey Belediyesi Başkanvekili Cuma Güzel, kursa başvurunun yoğun olduğunu belirterek şöyle konuştu:
“Vatandaşa hizmet etmek Şahinbey Belediyesi’nin birinci önceliğidir. Vatandaştan gelen talepleri yerine getirmek adına sadece, yol, kaldırım, asfalt, park yapmak yetmiyor. Biz insana dokunmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sosyal belediyeciliğin gereği olarak, gelen talepleri de Sayın Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu çok hassas davranarak yerine getiriyor. Girişimcilik kursu için böyle bir talep geldi ve Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu gereğinin yapılması konusunda talimat verdi. İmzalanan protokol sonrasında girişimcilik eğitimi başlattık. Bu eğitime başvuru çoktu fakat yapılan mülakat sonrasında eğitim verilecek 400 kişi seçildi. Burada eğitim gören arkadaşlarımız yarın iş hayatına atılacak ve buradan öğrendiklerini tatbik edecekler. Biz bu eğitimlerimizi geliştirerek devam ettirmeyi planlıyoruz.”
GİRİŞİMCİLİĞİ ÖĞRENİYORLAR
Kişisel Eğitim Uzmanı Teslime Bayındır da eğitimlerle ilgili bilgi vererek, “Biz öncelikle kursiyerlerimize girişimciliği ve KOSGEB’in sağladığı destekleri anlatıyoruz. Girişimcilerin temel özelliklerinde neler olmalı, girişimcilerin güçlü ve zayıf tarafları neler bunları anlatıyoruz. Öğrencilerimize verdiğimiz eğitimleri aşama aşama atlayarak onları iş hayatına hazırlıyoruz. Eğitimler sonrası kendi işletmelerini kuran öğrencilerimiz, buradan öğrendiklerini uygulayarak hayallerini gerçekleştirmek adına bir adım öne geçiyorlar” dedi.
6 ay sürecek eğitimlere katılan kursiyerler 25’er kişilik sınıflarda eğitim görerek eğitim sonrası hayallerini gerçekleştirme fırsatı bulacak olan kursiyerler eğitimlerin verimli geçtiğini dile getirdi.
“EĞİTİMLER UFKUMUZU AÇTI”
Kursiyerlerden Mehmet Sait Sefa İzi kendilerine böyle bir fırsat sunduğu için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na ve İŞKUR İl Müdürü Sıraç Ekin’e teşekkür ederek, “Girişimcilik kursunda aldığımız eğitim bizi iş hayatımızda çok etkileyecek. Burada aldığımız kişisel gelişim ve motivasyon eğitimi gerçekten bizim ufkumuzu açtı. KOSGEB’in sunmuş olduğu destekle de iş hayatına atılarak başarı elde etmeyi umuyoruz” şeklinde konuştu.
Meltem Seçilir ise verilen eğitimler doğrultusunda yönetilecek iş yerlerinde başarının sağlanacağını ifade ederek, “Herkesin kafasında bir fikri var, bir projesi var. Bu fikirleri ve projeleri hayata geçirmek adına bize verilen bu fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz. Aldığımız eğitimlerin çok etkili olduğuna inanıyorum” diye konuştu.
70 saatlik eğitim sonrasında katılımcılar sertifika verileceği, sertifika almayı hak eden kişilerin de KOSGEB’e başvurarak 30 bin TL hibe 70 bin TL de faizsiz kredi alabileceği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Şahinbey Belediyesi’nden Girişimcilik Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şahinbey Belediyesi’nden Girişimcilik Eğitimi haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:00
  • Guneş
   05:44
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:28
  • Akşam
   19:25
  • Yatsı
   20:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı