GAZİANTEP HABERLERİ

Şahinbey Belediyesi Meslek Edindiriyor

IHA
26.02.2015 - 12:10Son Güncelleme :

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ KÜRŞAT TÜZMEN SOSYAL TESİSİ’NDE “ON PARMAK F KLAVYE KULLANIM” KURSLARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR. KURSTAN MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER KAMU KURUMLARINDA DÜZENLENEN KLAVYE SINAVLARINDA BAŞARILI OLDUKLARINI SÖYLEYEREK ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR ETTİLER.

IHA

Şahinbey Belediyesi Kürşat Tüzmen Sosyal Tesisi’nde “On Parmak F Klavye Kullanım” kursları büyük ilgi görüyor. Kurstan mezun olan öğrenciler kamu kurumlarında düzenlenen klavye sınavlarında başarılı olduklarını söyleyerek Şahinbey Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
Şahinbey Belediyesi, bünyesindeki 66 sosyal tesiste 30 branşta mesleki eğitim vermeye devam ediyor. Kürşat Tüzmen Sosyal Tesisi’nde devam eden "On Parmak F Klavye Kullanımı" kurslarına katılan Hasan Kuşçi isimli genç ise, kurs sayesinde, başvurduğu zabıt katipliği sınavını kazandığını söyledi.
“ŞAHİNBEY’İN KURSU SAYESİNDE MESLEK SAHİBİ OLDUM”
Gaziantep Adliyesi’nde düzenlenen zabıt katipliği sınavında 90 saniyede 300 kelime yazdığını ifade eden Kuşçi, “Katiplik sınavını kazanmayı çok istiyordum. KPSS sınavından geçer not aldıktan sonra sıra klavye sınavına geldi. Kürşat Tüzmen Sosyal Tesisi’nde ki hocamızın verdiği taktikler ve ödevlerle çalışarak klavye sınavında da başarı sağladım. Kursa ilk geldiğimde 90 saniyede 100 kelime yazarken kurs bitiminde aynı sürede 300-315 kelime yazmaya başladım. Sayelerinde meslek sahibi oldum. Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve hocalarımıza çok teşekkür ederim” dedi.
“EL BECERİLERİM GELİŞTİ”
Kendini geliştirmek için Şahinbey Belediyesi’nin düzenlediği kurslara katıldığını söyleyen Fazilet Gümüş de kurs sayesinde iş bulma imkanına sahip olduğunu ifade etti. Gümüş, “Daha önce hiçbir mesleğim ve el becerim yoktu. Buraya geldikten sonra 10 parmak klavye kullanmaya başladım. Ayrıca kurs sayesinde diğer el becerilerim de arttı. Şimdi iş bulabilmek için ve kendimi daha şanslı hissediyorum. Kursun açılmasında emeği geçen başta Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“ON PARMAK KLAVYE KULLANIMI İHTİYAÇ DUYULAN ÖZELLİK OLDU”
Bilgisayar eğitmeni Sıdıka Bozkurt ise, F klavyenin yakın zamanda bütün kamu kurumlarında kullanılmaya başlayacağını, bu sebeple işe alımlarda F klavye kullanabilenlerin öncelikli hale geleceğini aktardı. Bozkurt, “Kursu açmamızı sağladığı için öncelikle Sayın Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz. Klavye kursu gerçekten mesleki açıdan önemli bir kurs. On parmak klavye kullanımı başta zabıt katipliği olmak üzere bir çok alanda ihtiyaç duyulan özellik. Biz de bu dönemde yaklaşık 100 öğrencimize kurs verdik ve büyük başarılar elde ettiler. Budan sonra da kurslarımıza devam etmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Şahinbey Belediyesi Meslek Edindiriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şahinbey Belediyesi Meslek Edindiriyor haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:27
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı