Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şahin: Saldırıdan büyük üzüntü duyduk

  Hürriyet Haber
  05 Şubat 2006 - 17:01Son Güncelleme : 05 Şubat 2006 - 17:01

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Grup Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik'e yapılan silahlı saldırıdan büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

  Şahin, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı Kongresi öncesinde uğradığı silahlı saldırıda yaralanan Grup Başkanvekili Çelik'i, kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ziyaret etti.
  Bakan Şahin, ziyaretten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Çelik'in durumunun gayet iyi olduğunu belirterek, “Hemen müdahale yapılmış. Bugün Pazar olmasına rağmen eksik olmasın hocalarımız hemen koşarak gelmişler. Bu bakımdan kendilerine teşekkür ederim” dedi.
  Şahin, olayın nasıl meydana geldiği ve nedenleriyle ilgili açıklamanın emniyet teşkilatı ya da Cumhuriyet Savcılığı'nca yapılacağını ifade ederek, şöyle konuştu:
  “Şu anda bu konuda benim söyleyeceğim birşey yok. Böylesine değerli bir arkadaşa silahlı saldırı yapılmasından büyük üzüntü duyduk. Kendisine, ailesine, parti grubumuza ve Bursa Milletvekili olması münasebetiyle Bursalı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum.”
  Gazetecilerin, Çelik'in sağlık durumuyla ilgili sorularını da yanıtlayan Şahin, şunları söyledi:
  “Durumu gayet iyiydi. Baldırından girip çıkmış. Ama bir kemiğe isabet ederek kemiği zedelemesi ve damar zedelenmesi söz konusu değil. O bakımdan sanıyorum birkaç gün içinde taburcu edilecek. Endişe edilecek birşey yok.”

  VALİ CANPOLAT

  Bursa Valisi Nihat Canpolat da Faruk Çelik'e, AK Parti Nilüfer İlçe Kongresi'nin yapıldığı binaya girişinde silahlı saldırı düzenlendiğini anımsatarak, şunları kaydetti:
  “Şahıs, suç aleti tabancayla birlikte yakalandı. Şu anda Cumhuriyet Savcılığı gerekli soruşturmayı yürütüyor. İşin herhangi bir siyasi yönü olmadığı, herhangi bir şekilde geçmişten gelen bir husumet olmadığı yönünde, o anki davranışıyla ilgili zannediyorum... Savcılıktaki soruşturma sonuçlandıktan sonra daha detaylı bilgi verilir.”
  Vali Canpolat, “Olayda bir güvenlik zafiyeti söz konusu mu?” yönündeki soru üzerine, şöyle dedi:
  “Hayır. Herhangi bir güvenlik zafiyeti yok. Çevre güvenliği alınmıştır. Fakat takdir edersiniz ki çarşının ortasındaki bir binadır. Salon girişinde “x-ray” cihazı dahil tüm tertibatlar alınmıştı. Ama bildiğiniz gibi, olay binaya girmeden oldu.”
  Bu arada, Çelik'e silahlı saldırıda bulunduğu bildirilen İrfan S, gözaltında tutulduğu Acemler Emniyet Müdürlüğü'nden adliyeye gönderildi.
  Burada sağlık kontrolünden geçirilen zanlı, daha sonra yeniden emniyet müdürlüğüne götürüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı