« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şahin: Motosiklet yaşam kaynağım

Motosiklette Türkiye'yi enduro yarışlarında temsil eden Fırat Şahin, kendisini iyi ve gelişmekte olan bir yarışçı olarak gördüğünü söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Şahin, Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun internet sitesine verdiği röportajında, geçen yıl uluslararası şampiyonalarda önemli dereceler elde ettiğini belirterek, “Hayatımı motosiklete adadığımı söyleyebilirim. Motosiklet ve yarışmak benim yaşam kaynağımdır. Kendimi iyi ve gelişmekte olan bir yarışçı olarak görüyorum. Her yarış ayrı bir tecrübe oluyor. Yıllardır yarışıyorum ve birçok başarı kazandım. Ama benim için en verimli zaman yurt dışı yarışlarına başlamamla oldu. Geçen yıl Dünya Enduro Şampiyonası'nda 26., Dünya Süper Enduro Şampiyonası'nda 21., Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası'nda 2. oldum ve birçok yarışta iyi dereceler elde ettim” ifadelerini kullandı.

Fırat Şahin, 10 yaşında motosiklet kullanmaya başladığını anlatarak, “Yarışmak hep hayalimdi. Hatta en büyük hayallerim dünya çapındaki yarışlara girmek, ülkemi temsil etmekti. Fakat bu hayallerime biraz geç kavuştum. 24 yaşımdayken ilk yarış motosikletimi aldım ve kendimi yarışların içinde buldum. Birlikte yürütemediğim için işimden vazgeçtim ve şimdi motosiklet servisim var. Yani hayallerimi yaşıyorum” diye konuştu.

En büyük hayalinin Dakar Rallisi'nde yarışmak olduğunu dile getiren Fırat Şahin, “Kariyerim için doğru çizgide gittiğimi düşünüyorum. Dakar Rallisi bir enduro yarışçısının en büyük hayalidir. Tabii ki benim için de bu geçerli. Hedeflerim arasında Dakar da var. Benim planlarımda 5 veya 6 sene sonra Dakar'a katılmak var. Ama federasyonumuzdan böyle bir görev verilirse ben her zaman hazırım” dedi.

Türkiye'de de başarılı organizasyonların düzenlendiğini ve motosiklet sporunun geliştiğini kaydeden Şahin, “Bizde de organizasyonlar güzel olmaya ve gelişmeye başladı. Seyirci eksiğimiz var. Tanıtımlarla bu açığın kapatılacağını düşünüyorum. Ülke olarak bayağı yol kat ettiğimize inanıyorum. Her organizasyon daha güzel olmaya başladı. Yakın zamanda yurt dışı organizasyonları ile aynı seviyelere geleceğimizi düşünüyorum” şeklinde görüş belirtti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler