Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şahin için kritik 48 saat

  Işıl ARSLAN- Emre KOŞAK/BURSA (DHA)
  05.11.2009 - 13:07 | Son Güncelleme: 05.11.2009 - 17:44

  Bursa’da dün uğradığı silahlı saldırıda yaralanan Büyükşehir eski Belediye Başkanı Hikmet Şahin’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Kaya Aksoy, Şahin’in yaşaması için mücadelenin sürdüğünü belirterek, “Ciddi yaşam destek tedavisi devam ediyor. Şuuru kapalı, reaksiyon yok. Önümüzdeki 48 saat çok önemli” diye konuştu.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı 6 çocuk babası Hikmet Şahin, dün Yalova yolundaki işyerinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı. Şahin’i bacaklarından vuran saldırgan 45 yaşındaki Hüseyin Şimşek olaydan sonra kaçarken, ayağındaki atardamarı parçalanan Hikmet Şahin, ambulansla kaldırıldığı Acıbadem Bursa Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Hastaneye getirilirken aşırı kan kaybından kalbi duran ve doktorların 45 dakika süren müdahalesi sonucu yaşama döndürülen Hikmet Şahin, dün gece hayati fonksiyonları sağlandıktan sonra ameliyata alındı. İki saat süren ameliyatın ardından Şahin’in tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam ediyor.

  Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Kaya Aksoy ve Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Tamer Turan, bu sabah düzenledikleri basın toplantısında Hikmet Şahin’in sağlık durumu hakkında bilgi verdiler.

  Şahin için önümüzdeki 48 saati kritik olarak değerlendiren Prof.Dr. Kaya Aksoy, “Geceyi dengede geçirdi. Ancak hala yaşamı için mücadele ediyoruz. Ciddi yaşam destek tedavileri alıyor. Yüksek doz ilaçlarla hayatta tutabiliyoruz. Şuuru kapalı reaksiyon yok. Bacaktaki yaralanmanın bütün organlara hasar vermemesi için çalışıyoruz. Bütün çabamız bu. Ama olumlu gidişata rağmen her an bir kötü bir sürprizle karşılaşabiliriz. O yüzden önümüzdeki 48 saat çok önemli” dedi.
  Bu arada, saldırgan Hüseyin Şimşek’in yakalanması için polis ve jandarma tarafından aramaların sürdürüldüğü bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı