Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Şahin Filiz 'başörtüsü' açıklamasıyla dikkat çekmişti

  30 Mart 2011 - 11:36Son Güncelleme : 30 Mart 2011 - 11:36

  Ergenekon soruşturmasıyla ilişkilendirilen Malatya’da 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi katliamı davasıyla ilgili bugün polisin 7 ilde yaptığı eş zamanlı operasyonda Antalya’da da Prof. Dr. Şahin Filiz’in lojmanı aranıyor.

  Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakütesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Şahin Filiz’in üniuversitenin merkez kampusundaki lojmanına saat 10.00’da gelen polis ekibi arama başlattı. Prof. Dr. Şahin Filiz’in Antalya’da Dumlupınar Bulvarı üzerindeki Akdeniz Üniversitesi kampusu içerisindeki lojmanında polisin sabah başlayan araması sürüyor.

  BAŞÖRTÜSÜ AÇIKLAMASIYLA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

  1988’de Konya Selçuk Üniversitesi (SÜ) İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Şahin Filiz, 1989’dan itibaren Selçuk Üniversitesi’nde İletişim, Fen Edebiyat ve İlahiyat fakültelerinde ders verdi. Selçuk Üniversitesi’nde doçent olduğu dönemde başörtüsünün Kuran’da yeralmadığını savunan Şahin Filiz, "Kuran-ı Kerim’de sadece ’Hımar’ kelimesi giçiyor. ’Hımar’ kelimesi, normal bir örtüyü ifade etmektedir. Başörtüsünü değil. Giysi sıkıntısının çekildiği, hatta çıplak ibadet edildiği dönemde, Kuran’ı Kerim’in söylediği şuydu: ’Nasıl Hz. Adem ile Havva’nın cennet açıldığında ön ve arkaları açılınca, doğal olarak, kendi yaratılışları icabı örtündülerse, siz de öyle örtünün’ demektedir. Yoksa başınızı, saçınızı örtün, örtmediğiniz takdirde yaptığınız haramdır anlamına gelmez" demişti.

  Bu açıklamalarının ardından SÜ Rektörlüğü tarafından hakkında soruşturma açılan ve bilinçli olarak notları düşürülerek profesörlüğünün verilmediğini ileri süren Şahin Filiz, Akdeniz Üniversitesi’ne (AÜ) başvurdu ve Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’ne profesör olarak atandı. Prof. Dr. Şahin Filiz, 2 yıldır Akdeniz Üniversitesi’nde Felsefe Bölümü Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 6 Yorum }
  • ahmet serdar 30.3.2011 15:16:14
   cahil profesör buna denir işte .ben sıradan bir müslümanım ve kuran okuyorum nur süresinde,ahzap süresinde kesin örtü ayetleri var.peygamberimizin uygulamalarında kesin örtü var ama bu profesör yok diyo gülermisin ağlarmısın.
  • mahir bay 30.3.2011 14:25:46
   kardeş saçma fikirlerini kendine saklasaydın bu kadar durumun zor olmayacaktı. hizbullahda arıyordur şimdi seni. sanane elalemin örtüsünden eteğinden sen kendi yerlerini ister aç ister kapat. yanlış yönlendirme kimseyi
  • yuh be 30.3.2011 14:04:22
   HERKES SUSSUN, BÜTÜN MEMLEKET, BÜTÜN FİKRİ OLANLAR KENDİLERİNE SAKLASIN, BÜTÜN İLİM ADAMLARI, HOCALAR, ÖĞRENCİLER, SİVİL, ASKER, KADIN, ERKEK, GENÇ YAŞLI HERKES SUSSUN, TÜRKİYE DERİN BİR SESSİZLİĞE BÜRÜNSÜN, SADECE OKYANUS ÖTESİ VE AKPELİLER KONUŞSUN, BİZ, YANİ HALK KİMİZ Kİ...!!!!
  • Murat Yilmaz 30.3.2011 14:00:57
   Arabistan ve ekvator bölgesinde güneş ışınları ve kum fırtınaları yüzünden erkek ve kadınlar yüzünü başını örttüğü gibi vücutlarınıda örtmektedirler.Buna sebep olannedeir?İklim şartları değilmi???? Ben 32 farzı uygulayan bir müslümanım.Düşünmekte ve mantıklı olmakda allhın vergisidir insana.
  • Mert Oztan 30.3.2011 13:06:55
   Sn.Professor cok dogru soylemis, Benim Dedem Muhtu idi ve herzaman ustune basarak soyledigi basortusu ve turban Ortodoks hiristiyanlardan geldigidir, sadece Nur suresinde kapan 'in manasi saklan, gizlen , ciplak yerlerini ort anlamindadir, Allah'in yarattigi sac nasil namahrem olur!
  • nevzat sarıaslan 30.3.2011 12:27:45
   Kuranda baş örtüsü var diyen varmı ki? Yüce kuran erdemli insan istiyor. İnsan oğlu çıplak geldi, çıplak gidecek. Türban son delik bile değil. ahlaklı olacaksın, vergi kaçırmayacaksın,iftira atmayacaksın, dini pazarlamayacaksın, komşunla iyi geçineceksin, fakire ibadetini yapacaksın. sen bunlara bak
  Sayfa Başı
  Haberlercesur ve güzel son bölümvatanım sensinvatanım sensin 7. bölümvatanım sensin yeni bölümsma nedirsmasma hastalığı