« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şahin: Fenerbahçe'nin Tahkim'deki istifalarla ilgisi yok

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu üyelerinin istifalarında, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bir ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı'nın, Tahkim Kurulu'nda yaşanan istifaların ardından verdiği soru önergesini yanıtlayan Şahin, üyelerin, baskı sonucu istifa ettirildiği yönünde basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

Tahkim Kurulu kararlarının basında eleştirilmesinin sonucu olarak kamuoyunda böyle bir zemin oluşturulduğunu ifade eden Bakan Şahin, kurul kararlarının değişik şekilde yorumlanmasının da üyelere baskı uygulandığı yönünde değerlendirildiğini belirtti.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şahin, istifaların arkasında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bulunduğu yönündeki iddialara ilişkin soruya da şu yanıtı verdi: “Tahkim Kurulu'nun istifasıyla ilgili olarak Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bir ilgisi bulunmamaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün, Tahkim Kurulu'na müdahalesi ve üyelerine telkinde bulunması ile ilgili bir delil ve belge de bulunmamaktadır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz