KARABÜK HABERLERİ

Şahin Eleştiri Odağındaki Hastane Binasını Ziyaret Etti

IHA
09.10.2015 - 14:10Son Güncelleme :

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN, DEVLET HASTANESİ EK HİZMET BİNASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

IHA

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin, muhalefet partilerinin “İktidar partisi Bayır Mahalledeki Hastaneyi kapatıyor” şeklindeki iddialarına yerinde cevap verdi.
Şahin, Bayır Mahalle de hizmet veren Devlet Hastanesi ek hizmet binasında incelemelerde bulunarak, “Bayır Mahalledeki hastanemiz kapatılmıyor, küçültülerek hizmet vermeye devam edecek” dedi.
1 Kasım seçimleri kapsamında Karabük ve İlçelerinde seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, kapatılacağı iddia edilen Bayır Mahalledeki Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.
Şahin’e incelemeleri sırasında Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri İsmail Kara ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara ve Eğitim Araştırma Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Alaaddin Polat ile diğer yetkililer eşlik etti.
Şahin, hastane ziyaretinde ilk olarak Acil ve Poliklinik hizmetlerinin verilmeye devam ettiği binada incelemelerde bulundu. Burada yetkililerden hastane ile ilgili bilgiler alan Şahin, daha sonra burada görev yapan sağlık personeli ile hasta ve hasta yakınlarıyla görüştü.
İncelemelerinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Şahin, Bayır Mahalledeki Devlet hastanesinin hizmet vermeye devam ettiğini üstüne basarak ifade ederek, “Bazı arkadaşlarımız, dostlarımız bizim sözümüzün arkasında durmadığımızı ve buranın kapatılacağını söylüyorlar. Buranın çalışıp çalışmadığını bilen biliyor, bilmeyenlere de bugün bunu göstermek için buradayız.” dedi.
Şahin konu ile ilgili şunları söyledi; “Biz burayı küçülterek sağlık hizmetlerini vermeye devam edeceğiz. Gördüğünüz gibi de sağlık hizmetleri burada devam ediyor. Bazı arkadaşlarımız, dostlarımız bizim sözümüzün arkasında durmadığımızı ve buranın kapatılacağını söylüyorlar. Buranın çalışıp çalışmadığını bilen biliyor, bilmeyenlere de bugün bunu göstermek için buradayız. İçeride sizlerde gördünüz yoğun bir tasta akışı var. Buradaki personelimizde vatandaşlarımıza ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorlar. Vatandaşlarımız burada verilen sağlık hizmetinden fazla şikayetçi olmadılar, sadece bir vatandaşımız fizik tedavi için kendisine uzun bir süre verildiğini ifade etti. Bunun da personel yetersizliğinden olduğu ifade edildi.”
“BÖLGENİN EN GELİŞMİŞ AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ YAPILACAK”
Bayır Mahallede bulunan ve uzun yıllar sağlık hizmeti veren Devlet Hastanesinin ana binasının ise artık eski bir bina olduğunu ve ihtiyaçlara cevap veremeyecek durumda olduğunu da ifade eden Şahin, buraya sadece Karabük’ün değil bölgenin en gelişmiş Ağız Diş Sağlığı Merkezinin yapılacağını söyledi.
Şahin “Uzun yıllar Karabük’e hizmet veren hastanemizin ana binası ise kısa bir süre sonra yıkılacak. Buraya Karabük’ün değil bölgemizin en gelişmiş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi veya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yapılacak. 40 ünitelik, içerisinde ameliyathanesi ve yataklı tedavi merkezi olacak. Dolayısıyla biz Bayır Mahalleyi bir sağlık hizmeti veren kuruluştan arındırmıyoruz, buraya yeni bir hastane merkezi yapıyoruz. Az önce gezmiş olduğumuz bina yine sağlık hizmeti vermeye devam edecek. Ama bu binalar eski yapılar. Yeni yapmış olduğumuz hastanemiz son derece modern bir hastane. Dolayısıyla vatandaşlarımızın büyük bir bölümü buradan sağlık hizmetini alıyor. Bir kısmı da burada sağlık hizmetini alıyor. Benim buraya geliş amacım, buranın kapatıldığı şeklindeki iddiaların doğru olmadığını ispat etmek içindir.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Şahin Eleştiri Odağındaki Hastane Binasını Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şahin Eleştiri Odağındaki Hastane Binasını Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

KARABÜK İLÇELERİ
  KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:20
  • Guneş
   07:01
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:43
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı