Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şahin’den geri adım

İlk günden itibaren Haluk Ulusoy’a karşı olduğunu dile getiren Devlet Bakanı Şahin, dün ortamı yumuşatıcı bir açıklama yapıp, "Tek beklentimiz, şaibeden uzak bir yönetim anlayışının sergilenmesidir" dedi.

Ersin ERCAN-Mutlu YUCA/DHA
SON GÜNCELLEME
DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy arasındaki buzlar çözülüyor. İlk günden itibaren Ulusoy’a karşı çıktığını net bir biçimde dile getiren Şahin, dün Bolu’da ortamı yumuşatıcı bir açıklama yaptı. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile Yönetim Kurulu Üyeleri’nin bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kendisini Başbakanlık’ta ziyaret edeceğini hatırlatan Bakan Şahin, şöyle konuştu:

Dosya inceleniyor

"Sayın Ulusoy ile yarın (bugün) saat 10.30’da görüşeceğiz.
Biz özerk federasyonların iç işlerine karışmıyoruz. Bizim tek beklentimiz, her türlü şaibeden uzak bir yönetim anlayışının sergilenmesidir. Şahıslarla bir işimiz yok. Sayın Ulusoy hakkındaki yolsuzluk dosyası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından inceleniyor. Suç duyurusunda bulunmak isteği Başbakanlık Teftiş Kurulu’ndan geldi. Biz Teftiş Kurulu raporunun gereğini yerine getirerek suç duyurusunda bulunduk. Benimki, hakkında yolsuzluk dosyaları varken kendisinin aday olmamasının daha şık olacağı yönünde bir değerlendirmeydi."

Tahkim açıklaması

Öte yandan CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı’nın, Tahkim Kurulu’nda yaşanan istifalarla ilgili verdiği soru önergesini yanıtlayan Bakan Şahin, üyelerin, Fenerbahçe Kulübü’nün baskıları sonucu istifa ettirildiği yönünde basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz