GAZİANTEP HABERLERİ

Şahin Bu Şehrin Ulaşımı Kadar Eğitimi İle De İlgileniyoruz

IHA
05.10.2015 - 18:42Son Güncelleme :

ŞAHİN BU ŞEHRİN ULAŞIMI KADAR EĞİTİMİ İLE DE İLGİLENİYORUZ

IHA

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu şehrin ulaşımı kadar eğitimi ile de ilgilendiklerini ve sıkıntılar için çözüm üretmeye çalıştıklarını söyledi.
Şahin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Gaziantep Eğitim Çalıştayı” konulu toplantıda yaptığı konuşmada, çalıştayın Gaziantep, ülke ve dünya adına önemli olduğunu kaydetti.
Teknoloji döneminde teknoloji ile eğitimi birleştirmek gerektiğine vurgu yapan Şahin, insan merkezli bir eğitim yapılması gerektiğini kaydetti. Tüm dünyada her alanda bir rekabet alanı olduğunu dile getiren Başkan Şahin, bu rekabeti iyi yönetenlerin başarılı olduğunu ve hedefe ulaştığını dile getirdi. 2002 yılında okullaşma oranın yüzde 7’lerde seyrettiğini söyleyen Şahin, Gaziantep gibi bir kentte 400 bin dolayında hiç okul okumayan kişi olduğunu belirtti.
Çocuklara okulda derslerin yanı sıra sosyal faaliyetler, insani yaşamı, demokrasi ve insan haklarının da en iyi şekilde öğretilmesi gerektiğini aktaran Şahin, “Biz kız çocuklarımızın okula gitmesi için bir dizi çalışmalar yürüttük. Bu çalışmalarımızdan 22 kızımızı okula gönderdik. 22 çocuk 22 aile demektir. Bizim 5 organize sanayimiz ile 4 üniversitemiz var. Ama hepsinin başında, ortasında ve sonunda eğitim var” şeklinde konuştu.
BAŞARILI’YA ÖDÜL BAŞARISIZ’A CEZA
Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ise, nüfus itibariyle 8’ci sırada bulunduklarını, her geçen gün artan iç ve dış göç ile kalabalık bir nüfusa sahip olduklarını söyledi.
Gaziantep’in eğitimde bulunduğu yeri hak etmediğini ve bu çalıştaydan çıkacak sonuç bildirgesi ile daha etkin bir eğitim dönemi geçireceklerini kaydetti. Tüm okul idarecilerinden ve öğretmenlerden 2 yıl içinde bütün sınavlardan öğrencilerin ortalamanın üzerine çıkmalarını isteyen Yerlikaya, başarıyı ödüllendireceklerini başarısızlığı da cezalandıracaklarını kaydetti.
Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz da, öğretmen, öğrenci, okul ve derslikler ile ilgili istatistikler vererek hazırladıkları sunumu paylaştı. Bu çalıştayı birlik ve beraberliği sağlamak, aynı periyotta çalışmak için yaptıklarını belirten Yanmaz, 38 bin Suriyeli öğrenci sayasının yanında 575 bin kendi öğrencilerinin bulunduğunu belirtti.
Çalıştaya destek veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, SANKO Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi gibi kurumlara birer teşekkür plaketi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Şahin Bu Şehrin Ulaşımı Kadar Eğitimi İle De İlgileniyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 18 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şahin Bu Şehrin Ulaşımı Kadar Eğitimi İle De İlgileniyoruz haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı