ADANA HABERLERİ

Şahin Bilgiç: “Biran Önce Güçlü Bir Koalisyon Kurulmalı”

IHA
01.07.2015 - 11:14Son Güncelleme :

TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE ATB BAŞKANI ŞAHİN BİLGİÇ, "TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜN AÇILMASI İÇİN SİYASİLER PARTİ MENFAATLERİNİ BİR KENARA BIRAKIP, ÜLKENİN MENFAATİNİ ÖN PLANDA TUTMALIDIRLAR" DEDİ.

IHA

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, oluşturulacak güçlü bir koalisyon ile Türkiye’nin belirsizliklerden kurtularak iş hayatının yaşadığı sıkıntıları telafi edebileceğini söyledi.
Adana Ticaret Borsası Meclis Toplantısında konuşan Bilgiç, 13 yıldır ülkeyi tek başına yöneten iktidarın bu kez sandıktan çıkmadığını, sandıktan çıkan sonuç ile güçlü bir koalisyonun hükümetinin biran önce kurularak Türkiye’nin belirsizliklerden kurtulup, iş hayatını rahatlatılması gerektiğini söyledi.
4 partinin barajı geçerek Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil edildiğini, bunlar arasında iyi bir diyalogun oluşması gerektiğini vurgulayan Bilgiç, “Türkiye’nin önünün açılması için siyasiler parti menfaatlerini bir kenara bırakıp, ülkenin menfaatlerini ön planda tutmalıdırlar. Türkiye’de yaşayan tüm insanların beklentisi de bu yöndedir. Hele hele iş hayatının kaybedecek vakti kalmamıştır. Bölgemiz anormal derecede sıkıntılı bir bölge haline gelmiştir. Ortadoğu’yla ticareti olan bölgemiz, bu sıkıntıları birebir yaşamaktadır. Bu sıkıntılardan biran önce kurtulmak için de güçlü bir hükümetin kurulmasında fayda vardır. Bu belirsizlikler ve istikrarsızlıklardan dolayı dışarıdan sermaye gelmediği gibi, içerideki yatırımcı da ne yapacağını bilememektedir. Yatırımın ve üretimin önünün açılması için sandıktan çıkan sonuca herkesin saygı duyarak güçlü bir koalisyon hükümetinin biran önce kurulması lazım" dedi.
Yapısal reformların, hatta ara verilen hukuk reformlarının da yeniden ivedilikle yapılması gerektiğini söyleyen Bilgiç, "İş hayatının temsilcileri olan bizler, bu reformların biran önce hayata geçmesini arzu ediyoruz. İş hayatı olarak belirsizliğe, istikrarsızlığa sebep olacak yeni bir seçime, ne Adananın ne bölgenin ne de ülkemizin tahammülü yoktur” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Şahin Bilgiç: “Biran Önce Güçlü Bir Koalisyon Kurulmalı” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şahin Bilgiç: “Biran Önce Güçlü Bir Koalisyon Kurulmalı” haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ocak 2018, Salı
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı