Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Şahin: "Akil insanlara bir şey olursa sorumlusu Bahçeli'dir"

  22 Nisan 2013 - 00:00Son Güncelleme : 22 Nisan 2013 - 00:44

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ’çözüm süreci’nde devreye giren Akil İnsanlar heyetlerindekilerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından hedef gösterildiğini iddia etti.

  Şahin, "Mitingde ’Vur de vuralım, öl de ölelim’ deniliyor. Kimi vurmak, kimi öldürmek için talimat vereceksiniz. Akil insanları hedef gösterdiniz. Akil insanların başına bir hal gelirse sorumlusu Devlet Bahçeli’dir. Militanlarına akil insanları hedef göstermiştir" dedi.

  BOZDAĞ: "BAHÇELİ KARDEŞLİĞİ BOMBALIYOR"

  AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı 8’inci Bölge Toplantısı Şanlıurfa’da düzenlendi. El Ruha Otel’de yapılan toplantıya; Avrupa Birliği Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Milletvekilleri ile çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, hükümetin çalışmalarını anlattı ve hükümet olarak güzel bir gelecek için çalıştıklarını söyledi. TBMM 23 Nisan’da olağanüstü toplanacağını ifade eden Şahin, "İçinden geçtiğimiz bu süreçte 23 Nisan 1920’de bu topraklarda hakim olan o ruh birlik ve beraberlik heyecanına hepimizin ihtiyacı var. Bu yılki kutlama törenleri bir kavgaya, bir sataşmaya meydan bırakmamalıdır. Türkiye’nin en önemli sorunu olan terörün bitmesini sağlayacak ruha, kardeşliğe, dostluğa ihtiyacımız var" dedi.

  1925 yılında İsmet İnönü’nün talihsiz bir konuşma yaptığını ve bu sözlerin bahane edilerek terör estirildiğini iddia eden Şahin şöyle konuştu:

  "Cumhuriyet gömleğini giydiğimizde ilk düğmesini yanlış iliklediler. AK Parti o düğmenin çözümlerini başlattı ve yeniden kardeşçe iliklemeye başladı. Şimdi yeniden o ruhu tüm ülkeye yayacağız. Farklılıklarımız var, birbirimizin değerlerine saygı göstereceğiz ve birlikte yaşayacağız. Bu anlayışla birinci meclis açıldı. 1925’te ise bir hata yapıldı. İsmet İnönü 2 yıl sonra talihsiz bir konuşma yaparak; ’Vazifemiz Türk vatanı içerisinde bulunanları Türk vatandaşı yapmaktır. Bu milletin efendisi Türk’tür. Türk olmayanların tek bir işi vardır o da hizmetçiliktir’ dedi. Bu sorunlar o zaman başladı. Hiçbir gerekçe kanın ve terörün nedeni olmaz. Kimse bir şeyleri bahane ederek bu ülkede terör estiremez."

  ’SORUNLARI SİLAHLA ÇÖZEN BİR ÜLKE YOKTUR’

  Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmeler de yapan Mehmet Ali Şahin, "Bazıları bu sürecin bitmesini silahla mücadele edilmesini istiyor. Biz 30 yıldır silahla mücadele ettik de ne oldu? Binlerce şehit verdik. Bu böyle mi devam etmeli? Askerlik çağına gelen evlatların annelerinde bir hüzün var. Bu hep böylemi devam etmeli? Diğer ülkeler buna benzer sorunu nasıl çözdülerse biz de böyle çözeceğiz. Temasla, siyasetle çözeceğiz. Sorunları silahla çözen bir ülke yoktur, biz de konuşarak çözeceğiz. Silahlar bırakılacak, terör unsurları sınır dışına çıkacak" diye konuştu.

  ’AKİL İNSANLARA BİR ŞEY OLURSA SORUMLUSU BAHÇELİ’DİR’

  MHP tarafından İzmir’de düzenlenen mitingde ’Vur de vuralım, öl de ölelim’ sloganlarının atıldığını, Devlet Bahçeli’nin de akil insanları kast ederek; ’63 aklı karışık bu sesten ürkmelidir’ dediğini hatırlatan Mehmet Ali Şahin şöyle devam etti:

  "Kan akarken bölünmeyen ülke, kan durunca nasıl bölünecek. Bunu iddia eden bir siyasi parti İzmir’de de aynı şeyleri söyledi. Türkiye’nin bölünme riski neresi; Antalya mı, İzmir mi, Bursa mı bölünecek, o nedenle mi oradasınız. Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde bölüneceğini söylüyor. Ben buradan Devlet Bahçeliye bir çağrıda bulunuyorum. Bölünmeyi iddia ettiğiniz yerlerde gelin, bu bölgede konuşun. Diyarbakır da, Van da, Hakkari de konuşun. Bu bölgeleri Bahçeli kafasından silmiş. AK Parti 81 ilde var ve halkıyla bir olan bir parti olarak bu ülkeyi kimseye böldürmeyecektir. Bu ülkenin teminatı AK Partidir. Mitingde; ’Vur de vuralım öl de ölelim’ deniliyor. Kimi vurmak, kimi öldürmek için talimat vereceksiniz. Akil insanları hedef gösterdiniz. Akil insanların başına bir hal gelirse sorumlusu Devlet Bahçeli’dir. Militanlarına akil insanları hedef göstermiştir. Hemen cevap verecekler, biz onları kastetmedik diye. Peki kimi vuracaksınız, kimi öldüreceksiniz? Kürt vatandaşlarını mı öldüreceksiniz? Terör örgütüyle mücadele edecek devletin kendisidir, polisimiz, askerdir. Adınız ’Devlet’ diye kendinizi devlet mi zannediyorsunuz. Bu ülkede bir tane devlet vardır oda Türkiye Cumhuriyetidir."

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 128 Yorum }
  • ramazan yolcu 22.4.2013 18:07:57
   Hadi canım sende..! Böyle devlet adamlığı mı olur? Akil insanlara bir şey olursa sorumlusu Devlet BAHÇELİ olurmuş. Yiyin için Devlet BAHÇELİ'ye dua edin. Eğer O olmasaydı, şimdi sahip olduklarınızı rüyanızda bile göremezdiniz. İktidara her türlü desteği sağlayan Cumhurbaşkanını kim seçtirdi?
  • kemal t 22.4.2013 02:00:04
   isiniz gucunuz onu bunu suclamak! simdi de bahceliye taktiniz...
  • metin özel 22.4.2013 01:19:33
   neden bu akillerde hiç mhp ninde şu yanı doğru chp nin de şu sözü doğru onlarında olumlu fikirleri var diyen yok acaba. yoksa sadece akp tanıtımı ve ülkenin gündemini oyalamak için ortaya salınmış bir gurupmu bu akiller.düşünün bir tek cumhuriyetçi ve milliyetçi akil yok vay be ve bunlar akil.tabi..
  • saban kabak 22.4.2013 01:17:58
   Sn Şahin'in böyle demekle kimi veya kimleri hedef gösterdiği malum değilmi?12 eylül öncesini sn.şahin'in bilmediği anlaşılıyor ki o zamanı bilenler şehirlerin değil köylerin bile kaça bölündüğünü iyi bilir.Sn.Şahin bu sözleri keşke bu sözleri inşallah 20 sene sonra söyleyebilir:)
  • metin özel 22.4.2013 01:15:20
   akil olan bir kişinin mhp yi ağzına alması o kişinin siyaset yapması demek değilmidir. peki ey akil insan sen taraflımısın tarafsızmı,sen bu ülkenin akilimisin yoksa akp nin mi akilisin. ama gerçek şu ki benim akilim olman imkansız.
  • ali gürselen 22.4.2013 01:11:22
   Soru: Birileri 2 bini ikna etmek dururken 68 Milyonu ikna etmeye çalışıyorsa bu işte zaten bir sakatlık vardır ve başlarına büyük iş almış demektir.
  Sayfa Başı
  HaberlerSonbaharrotasiistanbulYağmurlu havada gezilebilecek yerlerSalzburgAVUSTURYAFaroe Adaları neredeFaroe Adaları