Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sahillere gözetleme sistemleri kuruluyor

  A.A
  19.05.2008 - 09:29 | Son Güncelleme:

  Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyacı için programa alınan projeyle sahiller; radar, elektrooptik, DF ve AIS sistemleri ile kontrol altına alınacak.

  Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) sahillerde daha etkin denetim ve kontrollerin sağlanması amacıyla, yeni bir projeyi daha programına aldı.

  Savunma Sanayi Müsteşarlığının proje çalışmalarını tamamlayıp ihale aşamasına getirdiği Sahil Gözetleme Radar sistemi projesi için ilk adım, bilgi istek dokümanlarının (bid) firmalara gönderilmesi ile atıldı.

  Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından bilgi istek dokümanına ilişkin yayın duyurusu yapılan söz konusu denetleme sistemine ilişkin bilgi istek dokümanları en geç 30 Mayıs 2008 tarihine kadar istekli firmalarca alınabilecek.

  SAHİLLERE “ELEKTRONİK GÖZ”

  Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyacı için yürütülen Sahil Gözetleme Radar Sistemi (SGRS) projesi kapsamında ülke sahillerinin, radar elektrooptik, DF ve AIS ile gözetlenmesi amacıyla, entegre bir sistem kurulması hedefleniyor.

  İhale programına göre, ilgili firma veya firma gruplarının söz konusu sistem ihalesine ilişkin bilgi istek dokümanlarını (bid) en geç 1 Ağustos 2008 tarihine kadar cevaplayarak, Savunma Sanayi Müsteşarlığına iletmeleri gerekiyor. Finansmanı savunma sanayi fonu kaynaklarından karşılanması planlanan gözetleme sistemi ihalesinin bu yıl sonuna kadar sonuçlandırılması bekleniyor.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı