Ege Haberleri

EGE

  Sahiller için genç tasarım

  Hürriyet Haber
  17.08.2014 - 01:12 | Son Güncelleme: 16.08.2014 - 18:52

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunu Zeynep Mayruk, tasarladığı plaj kıyafetleriyle modaya yeni bir yön veriyor.

  Mayruk, Alaçatı Before Sunset Beach Club bünyesindeki mağazasında dantel kumaşlardan oluştuğu tasarımlarla sahillerde şıklık yarışına farklı bir boyut kazandırıyor. Tasarımlarını modern şehir kadınları için tasarladığını, her kadının sahilde de şık olacağına inandığını belirten Mayruk, "Alaçatı, tasarımın ve şıklığın mekânı. Aynı zamanda sahil mekanlarındaki partilerin artmasıyla birlikte kadınlarda hem gece kıyafeti şıklığı hem de sahilin rahatlığını hissettiren pantolondan elbiseye dek çeşitli tasarımlar ürettim. Tasarımlarımla kadınların şıklıklarına dokunuşlar yapıyorum. Tasarladığım plaj kıyafetleriyle kadınların rahat ve bakımlı bir görünüm kazanmalarını istiyorum" dedi.

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü'nde aldığı eğitimle tasarım ve üretim aşamalarını en ince ayrıntısına dek öğrendiğini vurgulayan Mayruk, tasarımlarının Büşra Pekin, Eda Taşpınar, Selin Şekerci, Merve Boluğur, Eliz Sakuçoğlu tarafından tercih edildiğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı