Şahenk: Bu yolda devam edelim 20 milyar dolar çekelim

Ufuk SANDIK
02.03.2005 - 01:46 | Son Güncelleme:

Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk, Türkiye’ye doğrudan gelen yabancı sermaye miktarında artış yaşanacağını söyledi. Yabancı sermaye girişinin 20 milyar dolarları bulacağını öne süren Şahenk, ‘Dünyadan gelecek paranın sınırı yok. Yeter ki, Türkiye bu yolda devam etsin’ dedi.

BÜYÜK LİKİDİTE VAR.

Türkiye’den küçük ülkelerin bile Türkiye’den daha fazla direkt yatırım çektiğini belirten Şahenk, şöyle konuştu: ‘Dünyada büyük likitide var. Bunun bir yere gitmesi gerekiyor. Yatırımcılar Türkiye’de bir iki yıldır yapılanları görüyorlar. Yeter ki bu devam etsin, doğruyu yapalım. 2005’in ikinci yarısı direkt yatırımların başlayacağı bir dönem olacak.’

BİLDİĞİMİZ İŞLERE GİRİYORUZ:

Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şahenk, Doğuş Grubu’nun potansiyel gördüğü işlere yatırım yaptığını söyledi. Fırsatları değerlendiren bir grup olmaktan çıktıklarını anlatan Şahenk, ‘Bir dönem herkes moda olan işlere giriyordu. Ancak o günler geçti. Şimdi kimsenin lüksü yok. Bugün grubumuza değer katacak, bildiğimiz işlere giriyoruz. Dünya standartlarında iş yapıyoruz.’ dedi.

HEDEF 7 MİLYAR DOLAR:

2005 yılında 7 milyar dolarlık ciro hedeflediklerini anlatan Şahenk, gıda perakende, otomotiv ve bankacılıkta işlerin iyi gittiğini d. Yeni iş olanaklarıyla ilgilendiklerini belirten Şahenk, Taşıt muayene istasyonları dışında Milli Piyango’ya olan ilgilerinin devam ettiğini açıkladı.

ÜST SINIFLARI ZORLUYOR:

Volkswagen’in üst sınıfları zorlayan bir marka haline geldiğini söyleyen Şahenk, haziran temmuz aylarının grup için önemli bir dönüm noktası olacağını, yeni modellerin bu geleceğini ifade etti. Şahenk, hedeflerinin pazar paylarını artırmak olduğunu kaydetti. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan yeni Passat’ın mükemmel bir otomobil olduğunu söyleyen Şahenk, ‘Passat zaten iyi bir otomobildi, şimdi daha iyi olmuş. Passat’ın VW ailesi içinde önemli bir yeri var’ dedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı