Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘Sahaya inecekler’ yazısı federasyonda

F.Bahçe Kulübü, şampiyonu belirleyecek yarınki Sivasspor maçının sahada hiçbir güvenlik problemi yaşanmadan sonuçlandırılması için gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

HÜRRİYET’in “Fener formasıyla sahaya girecekler” başlığıyla manşete taşıdığı  haber, Fenerbahçe Kulübü’nü harekete geçirdi. Sarı lacivertliler dün resmi bir yazıyla Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunarak, şampiyonluk yarışının sahada hiçbir güvenlik problemi yaşanmadan sonuçlanmasını sağlayacak güvenlik önlemlerinin alınmasını istedi. Hürriyet, Fenerbahçe Kulübü’nün 589 sayı ile yapılan başvurunun metnine ulaştı. İşte o yazı... Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na;

Gerekli önlemler alınsın

Bugün ulusal bir bir gazetede taraftarımız içine karışacak bir grubun Fenerbahçe formaları ile müsabaka alanına girerek müsabakanın gidişatına tesir edecek hatta müsabakanın tatil edilmesine sebebiyet verici nitelikte eylemler yapacağına ilişkin bir haber yayınlanmıştır. Kulübümüze de söz konusu gazete haberi öncesinde bu yönde söylemler ulaşmıştır.

Kulübümüzün herhangi bir mağduriyetinin olmaması, şampiyonluk yarışının sahada hiçbir güvenlik problemi yaşanmadan sonuçlanmasının sağlanması hususunda konuya ilişkin bilgilendirilmemizi;  alınacak emniyet tedbirleri konusunda sıfır tolerans ile hassasiyet göstermeleri uyarıların yapılması beklentimizdir.
Av.Şekip Mosturoğlu
As Başkan

 


Bunları da Beğenebilirsiniz