Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sahaya giren taraftarlar tespit edildi

Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda yaşanan olaylı derbi maçının ardından gözaltına alınan taraftar sayısı 32'ye yükseldi. Bu kişilerden 30'u serbest bırakıldı. Görüntü İzleme Merkezi’nde günlerce süren çalışmalar sonucu kaydedilen görüntüleri durdurup ileri geri sararak, titizlikle inceleyen polislerin önce olaylara karışan kişileri saptadıkları, ardından kimliklerinin tespit ederek gözaltına aldıkları belirtildi.

Ali AKSOYER/İSTANBUL DHA
SON GÜNCELLEME

SAHAYA GİREN TARAFTARLAR BU MERKEZDE TESPİT EDİLDİ - FOTOGALERİ

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından Beşiktaş-Galatasaray maçında çıkan olaylar nedeniyle başlatılan soruşturmada polis dün toplam 32 kişi gözaltına aldı. Bu kişilerin Gasp Büro Amirliği’nde sorguları sürerken, polisin maç sırasında çekilen yüzlerce saat görüntüyü incelediği Görüntü İnceleme Merkezi basına gösterildi. Görüntü İzleme Merkezi’nde bulunan büyük ekran televizyon ve bilgisayar monitörlerinde olayı takip eden güvenlik görevlileri, titizlikle ve defalarca izlenen görüntülerden önce olaylara karışan kişileri tespit etti. Bu tespitin ardından elde edilen görüntülerin bu kişileri tanıyabilecek kişilere gösterildiği ayrıca daha önce gözaltına alınan kişilerin fotoğraflarıyla karşılaştırıldığı kaydedildi. Kimliklerin tespit edilmesinin ardından taraftarların gözaltına alındığı belirtildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde gözaltına alınan kişilere de halen kimlikleri belirlenemeyin kişilerin resimlerinin gösterildiği çalışmaların aralıksız sürdüğü belirtildi. Yetkililer aralıksız süren çalışmaların ardından önümüzdeki saatlerde gözaltına sayısının artacağını belirttiler.

30'U SERBEST BIRAKILDI

Beşiktaş-Galatasaray derbisindeki olaylarla ilgili gözaltına alınan 32 kişiden 30'u kişi emniyetteki sorgularının ardından savcılık talimatı ile serbest bırakıldı. 2 kişinin ise bugün adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Serbest bırakılan 30 kişiye 1 yıl spor müsabakalarından men cezası verildi. Bu kişiler bir yıl boyunca spor müsabakalarının yapıldığı alanlara giremeyecek.

Sahaya giren taraftarlar tespit edildi

Muammer Güler'den önemli açıklamalar
TARAFTARLAR BURADA TESPİT EDİLİYOR