« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şahap Akçadağ'ın şartları var

Diyarbakırspor yönetiminin aldığı istifa kararı ile ilgili olarak iş adamı Şahap Akçadağ, “Şartlar oluşmazsa kongrede aday olmam” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şahap Akçadağ, Diyarbakırspor'un içerisinde bulunduğu sıkıntıdan kurtarılması için kısa süre önce girişimde bulunduğunu, bu amaçla kulübün mali tablosunu yönetimden talep ettiklerini söyledi.

Kulüp yönetiminin hala kendilerine mali tabloyu vermediğini, bu nedenle kulübün ekonomik sıkıntısının ne durumda olduğunu net olarak bilmediklerini kaydeden Akçadağ, şöyle konuştu:
“Ancak bu girişimim farklı değerlendirildi ve dün yönetim kurulu istifa kararı aldı. Muhtemelen 30 Ağustos 2012 günü kongre yapılacak. Ben dün yaptığım açıklamamda, şartların oluşması halinde yönetimde yer alabileceğimi söyledim. Bu konuda da ısrarcıyım. Şartlar oluşmazsa kongrede aday olmam. Adaylık için şartlarım; yönetici alacaklarının kongreden önce noter kanalıyla kulübe hibe edilmesi ve futbolcu alacaklarının belli oranda yapılandırılmasıdır. Ben kurumsal borç dışında borç almak istemiyorum. 20-25 milyon lira borçtan bahsediliyor. Mali tabloyu görmediğim için ne olduğunu biliyorum. Ben kulübün kapanmasına engel olmak ve çağdaş yapıya kavuşması için çabalıyorum. Bu çabalarım farklı değerlendirilmesin. Diyarbakır ve Diyarbakırspor camiasının yapacağı ortak güç birliğiyle sorunlar çözülür.”

Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, dün düzenlediği basın toplantısında, kulübün daha iyi bir gelecek yapılanmasına imkan vermek amacıyla yönetim kurulu üyeleri olarak istifa kararı aldıklarını söylemişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler