« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şahane takas

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bulgarlar, milli atletimiz Nora Güner'e Sydney izni için önce 100 bin dolar yetiştirme parası istediler. Şimdi de Sofya'da HÜRRİYET aracılığı ile para yerine kamp karşılığı ve malzeme yardımı teklifini getirdiler.

Kamp karşılığı

Bulgarlar atletimiz Nora Güner'e Olimpiyat izni için yeni bir teklifte bulundular. Milli atletlerden Kemal Güner ile evlendikten sonra Türk vatandaşlığına geçen Nora'nın Sydney'de yarışabilmesi için 100 bin dolar yetiştirme parası isteyen Bulgarlar, Sofya'da HÜRRİYET aracılığı ile Türkiye'den malzeme yardımı ve kamp karşılığı olarak da bu izni verebileceklerini açıkladılar.

Pazarlığa davet

Bulgaristan Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Dobramir Karamarinof ‘‘Olimpiyat komitemiz bu kararın verilmesi için olayı bize aktardı. Biz Nora'ya olimpiyat izni için Türkiye'ye 100 bin dolarlık bir teklif sunmuştuk. Ancak şu ana kadar Türkiye'den bir yanıt gelmedi. Türk'leri pazarlık için Sofya'ya bekliyoruz. Biz hamleyi yaptık şimdi sıra Türk federasyonunda’’ dedi.

Nora'nın önü açık

‘‘Hem Nora'nın önünü açmak, hem de kendi çıkarlarımız için bu pazarlığa açığız’’ diyen Karamarinof, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Nora için istediklerinden çok daha fazlasını harcadıklarını belirterek, ‘‘Nora henüz 21 yaşında daha üç olimpiyatta Türkiye adına yarışabilir. Biz Nora'dan gelecek para veya kamp karşılığı imkanları yeni Nora'lar yetiştirmek için kullanacağız’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz