Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şahane

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Boş konuşmuyorum beyler... Uzun süredir ‘‘Fenerbahçe bu yıl ligi lider olarak bitirip şampiyonluk ipini göğüsleyecek’’ derken havanda su dövmüyorum.

Görünen köy kılavuz istemiyor. İşte haftalar sonra Alman Dortmund takımıyla ciddi maçta oynanan futbol. Hem de Högh ve Moshoeu'siz Fener. Ve de şahane bir sonuç. Gerisini siz düşünün.

Kalede kapı gibi Rüştü, önünde çelikten bir kale gibi Mustafa, Uche, genç Serkan ve Erol. Eee, bunların önünde Fener'in adeta bükülmeyen bileği Tayfun, Murat ve Metin ile Dimas'tan kurulu orta sahası. Ve de Moldovan ile bugün benim için belki de Avrupa'nın en müthiş ve sihirli sol ayağıyla harikalar yaratan Baliç, sonra da Boliç...

Gelin de bu takımdan daha renkli ve şampiyonluğa yakışan bir takım gösterin bakalım.

Sonra da neymiş efendim, başka takımlar da şampiyon olabilirmiş. Olsunlar beyim, kolaysa olsunlar.

Ama Fener'e gelince kimseler kusura bakmasın Dortmund bile afiyetle golleri yiyince Kanaryalar'a tek kelime ile ‘‘Pesss’’ dedi. Hele bir ilk yarı vardı ki, sanki Kanaryalar, Almanlar'a futbol öğretiyordu.

Haa, toptur bu, bundan sonraki maçlarda eğrisi doğrusuna rastgelir, ıvır zıvır takımlar Fener'den puan çalmaya kalkar. Vallahi ben onu bunu bilmem, bu Fener bu keyifle yakaladığı tüm rakiplerini ipe dizer gibi yener ve şampiyonluk ipini göğüsler. Gerisi lafı güzaftır. Ben boş konuşmuyorum ve yalnız bu yıl değil hatta 2000 yılında da Kanaryalar daha da rahat şampiyon olur diyorum. İtirazı olanlara da selamlarımı sunuyor, Löw'ü de kutluyorum.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler