« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sahalar arena değil!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray'ı önceki günkü maçta sertliğe başvurarak durdurmaya çalışan Ankaragüçlü futbolcuların ‘‘Tekme nasıl atılırmış, çarşamba günü görecekler’’ sözleri Terim'i kızdırdı.

ÇİLEDEN ÇIKTI

Ankaragücü maçında rakip takım futbolcularının kendilerini sertliğe başvurarak durdurmaya çalışması, karşılaşma sonrası yapılan açıklamalar G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim'e çileden çıkardı. ‘‘Futbol sahaları arena değildir. Centilmenlik alanıdır’’ diyen Terim şöyle devam etti:

BİZİ YILDIRAMAZLAR

‘‘Bir ara karların üstünde bile adam kovalamaya başladılar. Oyun içinde yapılan sertlik kurallar dahilinde normaldir. Ancak niyet kötüleşince iş değişir. Futbolculara kötü niyetle atılan tekmeler centilmenlik için yaptığımız mücadeleyi bozmaz. Ancak bu arkadaşların centilmenlik anlayışı biraz farklı. Böyle tekmeleri çok gördük. Bizi yıldıramazlar.’’

yetmedi mi?..

Bazı Ankaragüçlü futbolcuların, ‘‘Tekme nasıl atılırmış, çarşamba günü görecekler’’ şeklinde açıklama yaptığının hatırlatılması üzerine Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ‘‘Ne kadar kötü ve ahlaksız bir açıklama. Seremonide dostça elini uzatan bir futbolcumuza ters davranmak kadar çirkin bir hadise yoktur. Vedat'a verdirdikleri ceza yetmedi mi?’’ karşılığını verdi.

KIRAN KIRANA

A.Gücü ile yapacağı Türkiye Kupası yarı final maçının hazırlıklarını dün sabah yaptığı çalışmayla sürdüren G.Saray'da futbolcuların bir hayli hırslı olduğu gözlendi. Rakibin sert futbolundan yakınan teknik direktör Terim'e bugün Bilkent Üniversitesi'nde plaket verilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz