Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sahada Rambo dışarıda ağırbaşlı

Trabzon’un yıldızı Aykut, “Laubali insanları sevmem. Ağırbaşlı kişilerle birlikte olmaya çalışırım” diyor...

”AJAX’a karşı 17 yaşında oynadığım maçı unutamam. Maçtan 2 gün önce hoca bana şans vereceğini söyledi. Ajax Arena’ya çıktığımda kendimi garip hissettim. Tribünler tıklım tıklımdı ve görevim, Huntelaar’ı tutmaktı. Daha 2. dakikada gol attı. Moralim bozuldu ama sonra görevimi iyi yaptım ve Huntelaar’a adım attırmadım. Maç 1-1 bitti. Ondan sonra takım ve hocam bana güvenmeye başladı.”

LAKABI MİLLİ TAKIMDAN...

F.BAHÇE, G.Saray ya da Beşiktaş’ı değil, memleketi Trabzon’u tercih eden Muhammet Aykut Demir, 22 Ekim 1988’de Hollanda’da doğmuş.. Ağabeyi ile başlamış futbola.. Alt yapıdaki başarısıyla Tolunay Kafkas’ın gözüne girmiş.. Peru’da yarı final oynayan U-17 Milli Takımı’nda görev yapmış.. ‘Rambo’ derlermiş Aykut’a Milli Takım hocaları.. G.Birliği’nde vitrine çıktı.. Duran toplardaki zamanlaması en önemli kozu.

ÖRNEK BİR ÖZEL HAYATI VAR

“BİR stoper öncelikle rakibini tutmalı” diyor Aykut.. Topu oyuna sokmada biraz eksik olduğunu düşünüyor.. “Disiplin olmazsa olmaz.. Özel yaşantıma çok dikkat ederim.. Sigara, alkol kullanmam.. Ailem amatörden beri yanımda.. Başarımda payları büyük” diyerek geldiği noktayı özetliyor Aykut.. “Laubali insanları sevmem.. Ağırbaşlı insanlarla olmaya çalışırım” diyen Aykut, geçen sezon Aykut Kocaman’dan gelen teklif üzerine, “Kabul etsem babam beni keserdi” diyerek ailesinin Trabzonspor tutkusunu açıklıyor.. Ünal’lı, Hami’li Trabzonspor’un koyu taraftarı olan Aykut yeni sezonda rakipleri ‘Rambo’ gibi etkisiz hale getirmeye çalışacak.

Yarın : Samuel Holmen (FENERBAHÇE)

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI