« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sahada olsaydım hakeme dalardım

Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic, uçakta yöneticilere, “İyi ki cezam nedeniyle tribündeydim. Yoksa ikinet penaltıyı vermeyen hakem Proença’ya çok ağır şeyler söylerdim” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şoke eden sözler

Beşiktaş’ta, Arsenal’e elenmenin büyük üzüntüsü devam ediyor. 90 dakika boyunca iyi oynayan, hakem Proença tarafından 2 penaltısı verilmeyen siyah beyazlılarda en büyük isyan teknik direktör Bilic’den geldi. Cezası nedeniyle maçı tribünden izleyen Bilic, verilmeyen penaltılarda sinirden yerinde duramadı.

Bilic, Türkiye’ye dönüşte uçakta yöneticilere şunları söyledi:
“İlk maçta ceza almamam gerekirdi. Rövanşta takımın yanında olmalı ve onlarla saha içinde daha iyi iletişim kurmalıydım. Ama hakem Proença’nın yönetimini gördükten sonra iyi ki tribündeydim diyorum” diye konuştu.
Bilic’in isyanı karşısında Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil tercüman vasıtasıyla, “Hocayı anlıyoruz ama artık sakin olsun. Önümüzde Mersin maçı var” demesine rağmen Hırvat hocayı sakinleştirmek mümkün olmadı. Bilic şöyle devametti:

“Tribün yerine saha kenarında olsaydım, iki çok net penaltımızı çalmayan Proença’ya herhalde iyi şeyler demezdim. Tribünde olmam benim açımdan iyi oldu. Saha içinde başka bir tavır takınabilirdim. Sakin olmaya çalışıyorum ama iki penaltımızı çalmayan bu üst düzey hakemin resmen art niyetli olduğunu düşünüyorum.”


Bunları da Beğenebilirsiniz